REKLAMA

Twój e-PIT - utrudnienia w logowaniu

2020-02-13 08:55
publikacja
2020-02-13 08:55

Twój e-PIT będzie nieaktywny – rozpoczynają się prace serwisowe. Krajowa Administracja Skarbowa przygotowuje usługę do rozliczania podatku za 2019 rok. PIT online rozliczać będzie można od 15 lutego br. 

"Twój e-PIT" w budowie / Pexels

Prace serwisowe w usłudze Twój e-PIT. Logowanie będzie niedostępne od 13 lutego (czwartek) od godziny 21:00 do 14 lutego (piątek) do godziny 23:59. Instytucje przygotowują program do rozliczania, informuje w komunikacie Ministerstwo Finansów. Od 15 lutego można będzie zalogować się do usługi Twój e-PIT i rozliczyć swoje zeznanie podatkowe.

Twój e-PIT to platforma, dzięki której bez wychodzenia z domu rozliczymy się z fiskusem. W programie rozliczyć można się z państwem z przychodów uzyskanych z tytułu wykonywanej pracy oraz sprzedaży lub najmu (PIT-36, PIT-37 lub PIT-28) oraz  z zysków kapitałowych (PIT-38). Z usługi nie mogą skorzystać przedsiębiorcy.

Do platformy Twój e-PIT można zalogować się, używając profilu zaufanego. O tym, jak go założyć, możesz przeczytać tutajLogowanie możliwe jest również po podaniu:

  • numeru PESEL (lub NIP i daty urodzenia),
  • kwoty przychodu z zeznania za 2018 roku,
  • kwoty przychodu za 2019 rok z dokumentów od pracodawcy.

Ostatnim krokiem weryfikacji jest podanie kwoty nadpłaty lub podatku do zapłaty z 2018 roku. Jeżeli wynosi 0 zł podatnik musi zalogować się, używając profilu zaufanego. Przez Twój e-PIT nie mogą rozliczać się przedsiębiorcy

DF

Źródło:
Tematy

Otwórz konto sobie i dziecku i zyskaj 200 zł w promocji na zakupy u naszych partnerów.

Komentarze (2)

dodaj komentarz
antek10
Alior tez zawalił wysyłanie podatku na nowe mikro-konta.
Amatorzy
sammler
mBank też. Zleciłem przelew z datą przyszłą, bo miałem być za granicą akurat cały tydzień "podatkowy", no i okazało się, że przelew po prostu się nie wykonał. Na infolinii byli w stanie powiedzieć mi tylko, że widzą "jakiś błąd techniczny" i najlepiej żebym zlecił wszystkie przelewy jeszcze raz.

Powiązane: Rozliczenia podatkowe - PIT 2019

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki