Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online TERAZ

Redakcja poleca

Rozliczającym PIT-y kolejny rok z rzędu polecamy sprawdzony, a przy tym darmowy program e-Pity. To proste w obsłudze narzędzie, z którym poradzi sobie każdy podatnik. Co ważne - umożliwia też wysłanie gotowego druku do urzędu skarbowego.

Malwina Wrotniak

Malwina Wrotniak redaktor naczelna Bankier.pl

Twój e-PIT - utrudnienia w logowaniu

Twój e-PIT będzie nieaktywny – rozpoczynają się prace serwisowe. Krajowa Administracja Skarbowa przygotowuje usługę do rozliczania podatku za 2019 rok. PIT online rozliczać będzie można od 15 lutego br. 

"Twój e-PIT" w budowie
"Twój e-PIT" w budowie (Pexels)

Prace serwisowe w usłudze Twój e-PIT. Logowanie będzie niedostępne od 13 lutego (czwartek) od godziny 21:00 do 14 lutego (piątek) do godziny 23:59. Instytucje przygotowują program do rozliczania, informuje w komunikacie Ministerstwo Finansów. Od 15 lutego można będzie zalogować się do usługi Twój e-PIT i rozliczyć swoje zeznanie podatkowe.

Twój e-PIT to platforma, dzięki której bez wychodzenia z domu rozliczymy się z fiskusem. W programie rozliczyć można się z państwem z przychodów uzyskanych z tytułu wykonywanej pracy oraz sprzedaży lub najmu (PIT-36, PIT-37 lub PIT-28) oraz  z zysków kapitałowych (PIT-38). Z usługi nie mogą skorzystać przedsiębiorcy.

Do platformy Twój e-PIT można zalogować się, używając profilu zaufanego. O tym, jak go założyć, możesz przeczytać tutajLogowanie możliwe jest również po podaniu:

 • numeru PESEL (lub NIP i daty urodzenia),
 • kwoty przychodu z zeznania za 2018 roku,
 • kwoty przychodu za 2019 rok z dokumentów od pracodawcy.

Ostatnim krokiem weryfikacji jest podanie kwoty nadpłaty lub podatku do zapłaty z 2018 roku. Jeżeli wynosi 0 zł podatnik musi zalogować się, używając profilu zaufanego. Przez Twój e-PIT nie mogą rozliczać się przedsiębiorcy

DF

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 6 antek10

Alior tez zawalił wysyłanie podatku na nowe mikro-konta.
Amatorzy

! Odpowiedz
0 0 sammler

mBank też. Zleciłem przelew z datą przyszłą, bo miałem być za granicą akurat cały tydzień "podatkowy", no i okazało się, że przelew po prostu się nie wykonał. Na infolinii byli w stanie powiedzieć mi tylko, że widzą "jakiś błąd techniczny" i najlepiej żebym zlecił wszystkie przelewy jeszcze raz.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalendarium przedsiębiorcy

 • Składkę na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne odprowadzają jednostki budżetowe, zakłady budżetowe i gospodarstwa pomocnicze.

  Termin uiszczenia podatku dochodowego od podatników rozliczających się w formie karty podatkowej.

  Termin wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego pobranego od wpłaconych w poprzednim miesiącu dochodów z udziałów w zysku. Termin złożenia deklaracji oraz wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego od zagranicznych osób prawnych, czyli osób prawnych niemających siedziby lub zarządu na terenie Polski.

 • Termin płatności składek oraz złożenia deklaracji przez pracodawców zatrudniających pracowników.

  Termin przekazania sprawozdania do systemu INTRASTAT, za poprzedni miesiąc kalendarzowy, gdy realizowano transakcje wewnątrzwspólnotowe podlegające obciążeniu podatkiem od towarów i usług (VAT).

 • Termin zapłaty raty podatku leśnego przez osoby prawne oraz jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej.

  Termin płatności składek oraz złożenia deklaracji przez pracodawców zatrudniających pracowników.

Kalkulator odsetek

Aby obliczyć wartość odsetek, podaj kwotę zaległości oraz zakres dat.

? Odsetki ustawowe nalicza się od dnia, gdy zobowiązanie staje się wymagalne. Jeżeli spłata miała nastąpić 10-tego, to odsetki naliczane są od 11-tego.
? Data kiedy zobowiązanie będzie regulowane. Jeżeli przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, to należy wpisać datę pierwszego kolejnego dnia roboczego.
? Stawkę obniżoną do wysokości 75% stawki podstawowej stosuje się tylko do zaległości powstałych po 1 stycznia 2009 roku. Odsetki w obniżonej stawce pobiera się, gdy podatnik złoży korektę zeznania i w ciągu 7 dni od niej wpłaci zaległość.