Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online TERAZ

Redakcja poleca

Rozliczającym PIT-y kolejny rok z rzędu polecamy sprawdzony, a przy tym darmowy program e-Pity. To proste w obsłudze narzędzie, z którym poradzi sobie każdy podatnik. Co ważne - umożliwia też wysłanie gotowego druku do urzędu skarbowego.

Malwina Wrotniak

Malwina Wrotniak redaktor naczelna Bankier.pl

Twój e-PIT - utrudnienia w logowaniu

Twój e-PIT będzie nieaktywny – rozpoczynają się prace serwisowe. Krajowa Administracja Skarbowa przygotowuje usługę do rozliczania podatku za 2019 rok. PIT online rozliczać będzie można od 15 lutego br. 

"Twój e-PIT" w budowie
"Twój e-PIT" w budowie (Pexels)

Prace serwisowe w usłudze Twój e-PIT. Logowanie będzie niedostępne od 13 lutego (czwartek) od godziny 21:00 do 14 lutego (piątek) do godziny 23:59. Instytucje przygotowują program do rozliczania, informuje w komunikacie Ministerstwo Finansów. Od 15 lutego można będzie zalogować się do usługi Twój e-PIT i rozliczyć swoje zeznanie podatkowe.

Twój e-PIT to platforma, dzięki której bez wychodzenia z domu rozliczymy się z fiskusem. W programie rozliczyć można się z państwem z przychodów uzyskanych z tytułu wykonywanej pracy oraz sprzedaży lub najmu (PIT-36, PIT-37 lub PIT-28) oraz  z zysków kapitałowych (PIT-38). Z usługi nie mogą skorzystać przedsiębiorcy.

Do platformy Twój e-PIT można zalogować się, używając profilu zaufanego. O tym, jak go założyć, możesz przeczytać tutajLogowanie możliwe jest również po podaniu:

 • numeru PESEL (lub NIP i daty urodzenia),
 • kwoty przychodu z zeznania za 2018 roku,
 • kwoty przychodu za 2019 rok z dokumentów od pracodawcy.

Ostatnim krokiem weryfikacji jest podanie kwoty nadpłaty lub podatku do zapłaty z 2018 roku. Jeżeli wynosi 0 zł podatnik musi zalogować się, używając profilu zaufanego. Przez Twój e-PIT nie mogą rozliczać się przedsiębiorcy

DF

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 6 antek10

Alior tez zawalił wysyłanie podatku na nowe mikro-konta.
Amatorzy

! Odpowiedz
0 0 sammler

mBank też. Zleciłem przelew z datą przyszłą, bo miałem być za granicą akurat cały tydzień "podatkowy", no i okazało się, że przelew po prostu się nie wykonał. Na infolinii byli w stanie powiedzieć mi tylko, że widzą "jakiś błąd techniczny" i najlepiej żebym zlecił wszystkie przelewy jeszcze raz.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalendarium przedsiębiorcy

 • Rozliczenie podatku od towarów i usług za poprzedni miesiąc - VAT 7.

  Podatnicy podatku akcyzowego rozliczają akcyzę.

 • Termin uiszczenia podatku dochodowego od podatników rozliczających się w formie karty podatkowej.

  Składkę na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne odprowadzają jednostki budżetowe, zakłady budżetowe i gospodarstwa pomocnicze.

  Termin wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego pobranego od wpłaconych w poprzednim miesiącu dochodów z udziałów w zysku. Termin złożenia deklaracji oraz wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego od zagranicznych osób prawnych, czyli osób prawnych niemających siedziby lub zarządu na terenie Polski.

 • Termin płatności składek oraz złożenia deklaracji przez pracodawców zatrudniających pracowników.

  Termin przekazania sprawozdania do systemu INTRASTAT, za poprzedni miesiąc kalendarzowy, gdy realizowano transakcje wewnątrzwspólnotowe podlegające obciążeniu podatkiem od towarów i usług (VAT).

Kalkulator odsetek

Aby obliczyć wartość odsetek, podaj kwotę zaległości oraz zakres dat.

? Odsetki ustawowe nalicza się od dnia, gdy zobowiązanie staje się wymagalne. Jeżeli spłata miała nastąpić 10-tego, to odsetki naliczane są od 11-tego.
? Data kiedy zobowiązanie będzie regulowane. Jeżeli przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, to należy wpisać datę pierwszego kolejnego dnia roboczego.
? Stawkę obniżoną do wysokości 75% stawki podstawowej stosuje się tylko do zaległości powstałych po 1 stycznia 2009 roku. Odsetki w obniżonej stawce pobiera się, gdy podatnik złoży korektę zeznania i w ciągu 7 dni od niej wpłaci zaległość.