REKLAMA

NFT w zdjęciu profilowym na Twitterze

2022-01-25 12:10
publikacja
2022-01-25 12:10
NFT w zdjęciu profilowym na Twitterze
NFT w zdjęciu profilowym na Twitterze
fot. tomeqs / / Shutterstock

Twitter ogłosił wprowadzenie możliwości ustawienia posiadanego NFT jako zdjęcia profilowego. To pierwsza z dużych platform społecznościowych oferująca taką opcję, chociaż podobne plany wcześniej ogłosiły Meta i Instagram.

Na stronie Twittera pojawił się przewodnik dla użytkowników tłumaczący, w jaki sposób mogą oni ustawić w swoim profilowym awatarze posiadany przez siebie token NFT.

NFT, czyli niewymienialny token, jest jedynym w swoim rodzaju, weryfikowalnym cyfrowym dobrem kolekcjonerskimi, często dziełem sztuki, którym można handlować na sieci blockchain – tej samej, która jest podstawą działania kryptowalut takich jak bitcoin czy ethereum.

Nowa funkcja jest dostępna, póki co dla płacących użytkowników Twitter Blue i tylko za pomocą aplikacji działającej na iOS w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii i Nowej Zelandii. Pozwala jednak wszystkim użytkownikom zobaczyć nowe awatary – podaje Twitter.

Twitter Blue to pierwsza abonamentowa usługa, którą firma wprowadziła w czerwcu 2021 r. Daje dostęp do funkcji, których nie ma w darmowej wersji. Najważniejszą z nich jest cofanie wysłanego tweeta. Wprowadza też foldery do organizowania zakładek oraz specjalny tryb ułatwiający czytanie długich wpisów tworzących cały wątek.

Możliwość ustawienia NFT jako avatara pozawala zasygnalizować swoją przynależność do określonej społeczności oraz pokazać swoją inwestycję. Rynek tokenów NFT od 2021 r. przeżywa ogromny wzrost popularności, a obrót na nim w ubiegłym roku wyniósł ponad 40 mld dolarów.

Ustawienie zdjęcia profilowego NFT oznacza możliwość powiązania swojego konta na Twitterze z publicznym adresem portfela kryptowalutowego. W dodatku kształt zdjęcia będzie w formie sześciokąta. Jeśli użytkownik sprzeda lub przeniesie NFT ze swojego zdjęcia profilowego, sześciokątny kształt zdjęcia profilowego zmieni się w okrąg. Zdjęcie pozostaje takie samo jak NFT, które wcześniej posiadałeś, ale nie będzie wyświetlało żadnych szczegółów NFT sugerujących własność – informuje Twitter

Wprowadzeniem nowej funkcjonalności na określonych kontach sprawia, że Twitter wyprzedza, póki co firmę Meta, której platformy Facebook i Instagram zapowiedziały latem ubiegłego roku  podobny ruch, nad którym obecnie trwają pracę programistów.  

Twitter coraz odważniej wkracza w świat zdecentralizowanej technologii. W lipcu 2021 r. założyciel Twittera i ówczesny dyrektor generalny, Jack Dorsey, zapowiedział, że bitcoin będzie ważną częścią przyszłości firmy. Z tego powodu buduje zespół kryptowalutowy, który ma się skupić na blockchainie i powiązanych technologiach.

Kurs spółki notowanej na amerykańskiej giełdzie od roku znajduje się w trendzie spadkowym. Jeszcze 12 miesięcy temu akcje „największego serwisu informacyjnego na świecie”, jak potocznie określa się Twittera, były notowane w okolicy 80 dolarów. Od tego momentu zanotowały spadek o ponad 56 proc. i podczas poniedziałkowego zamknięcia wyceniono je na 35,06 dolarów.

nasdaq.com

MKu

Źródło:
Tematy
Do zdobycia aż 360 zł z Kontem 360° Banku Millennium!

Do zdobycia aż 360 zł z Kontem 360° Banku Millennium!

Komentarze (3)

dodaj komentarz
sionwo
twitter - siedlisko lewaków

lewaki (w większości) hejtują NFT gdyż uważają je za nieekologiczne


będą się tam naparzać jak indiańskie klany
pstrzezek
Podział na lewaków i prawaków jest bardzo nieprecyzyjny. Obecny rząd jest niby prawicowy ale rozdaje więcej kasy w ramach socjalu niż za komuny. Podobnie z podejściem do gospodatki to PZPR+ Więc jak chcesz kogoś naprawdę urazić to powiedz "wina Tuska" ;)))
nonnn
amerykanie przejmuja kazdy rodzaj innowacyjnosci czy technologi a nasze polityki blokuja - historia pokazala ze nasi kiedys ruszali konmi na czolgi. ,teraz Prawda jest taka ze VR AI itp jako przedluzenie reki rozdzieli panow od biedakow, "rowni bogom" odnajda prawdy, ci drudzy stana sie zakladnikiem amerykanie przejmuja kazdy rodzaj innowacyjnosci czy technologi a nasze polityki blokuja - historia pokazala ze nasi kiedys ruszali konmi na czolgi. ,teraz Prawda jest taka ze VR AI itp jako przedluzenie reki rozdzieli panow od biedakow, "rowni bogom" odnajda prawdy, ci drudzy stana sie zakladnikiem eksperymentow.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki