REKLAMA

Twitter stawia na pracę zdalną. Pracownicy nie muszą w ogóle wracać do biur

2020-05-13 22:19
publikacja
2020-05-13 22:19

Pracownicy Twittera nie muszą wracać do biura; na stałe - nawet po pandemii - mogą pracować zdalnie - przekazał portalowi CBS News dyrektor generalny tego serwisu społecznościowego Jack Dorsey.

/ fot. Robert Galbraith / Reuters
Kierownictwo Twittera uważa, że firma ta jest idealnie przystosowana do pracy zdalnej. "Ostatnie kilka miesięcy dowiodło, że możemy w ten sposób pracować" - głosi oświadczenie rzecznika tej amerykańskiej spółki. "Więc jeśli nasi pracownicy są w sytuacji, która umożliwia im pracę z domu, i chcą tak pracować na zawsze, to umożliwimy to" - dodano.

Pracownikom Twittera ma być w odpowiednim czasie zapewniona możliwość powrotu do pracy w biurze, oczywiście przy zachowaniu szczególnych środków ostrożności. Do końca 2020 roku firma nie przewiduje jednak spotkań biznesowych.

Zatrudnionych w Twitterze o pracę z domu poproszono na początku marca, podobne kroki podjęły m.in. Google oraz Amazon. Pracownicy biur Google'a i Facebooka mogą pracować zdalnie do końca 2020 roku, Amazona - przynajmniej do początku października br.

W marcu i kwietniu władze większości amerykańskich stanów nakazały swoim mieszkańcom pozostać w domach. Zgodnie z tymi zasadami - częściowo w Stanach Zjednoczonych obecnie znoszonymi - mieszkanie opuścić można jedynie, gdy jest to konieczne.

mobr/ kib/

Źródło:PAP
Tematy
Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Komentarze (4)

dodaj komentarz
1as
Nie wiadomo, czy się cieszyć, czy płakać.
Większy luz na mieście to ogromny plus, z drugiej strony, staniemy się jeszcze bardziej aspołeczni, "internetowi", skapcaniali, wiecznie na du...ie przed kompem.
33karol33
to będzie ogólnoświatowy trend - redukcja powierzchni biurowych, pozostawiając znacznie mniejszą ilość stanowisk pracy. Firma oszczędza, pracownik ma możliwość wyboru
disnej2x
czesc biur juz teraz mialo hot deski -> Sabre, HSBC, UBS i 2-3dni pracy z domu w tyg, taka praca byla nawet zalecana z uwagi na ograniczona przestrzen w biurze
som4one
I nagle okaże się, że nie trzeba emigrować do większych miast, brać mieszkania na kredyt, tylko popracujesz kilka lat z domu rodzinnego, odłożysz kasę i kupisz coś tańszego w mniejszym mieście.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki