REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Tusk wystartuje przeciw Kaczyńskiemu

2021-11-08 06:54
publikacja
2021-11-08 06:54
Tusk wystartuje przeciw Kaczyńskiemu
Tusk wystartuje przeciw Kaczyńskiemu
fot. Kacper Pempel / / FORUM

To już niemal pewne. Donald Tusk w najbliższych wyborach parlamentarnych wystartuje do Sejmu. Lider Platformy Obywatelskiej swój powrót do parlamentu chciałby zwieńczyć symbolicznym zwycięstwem nad Jarosławem Kaczyńskim - pisze poniedziałkowy "Super Express"

Według "SE" Tusk będzie kandydował z tego samego okręgu, co prezes PiS. Tę rewelację - jak czytamy - przekazał "Super Expressowi" wiceszef PO Tomasz Siemoniak. "Sądzę, że Donald Tusk wystartuje na posła w Warszawie w najbliższych wyborach parlamentarnych" - powiedział dziennikowi współpracownik polityka z Gdańska.

"SE" przypomina, że tego typu "pojedynek gigantów" w stolicy odbył się m.in. w 2007 roku. "Wówczas Tusk, na którego głosowało 534 tys. warszawiaków zdecydowanie pokonał prezesa PiS, którego poparło 274 tys. wyborców" - pisze dziennik i dodaje, że ponownie Tusk pokonał Kaczyńskiego w wyborach cztery lata później.

Karol Karski, europoseł PiS zapewnia na łamach "SE", że Jarosław Kaczyński nie boi się Donalda Tuska. "Widać zresztą, że Tusk po utracie pracy w Europejskiej Partii Ludowej jest tak napalony na władzę, że już na dwa lata przed wyborami mówi o tym, skąd będzie kandydował. To po prostu śmieszne. My nadal robimy swoje, realizujemy swój program i wiemy, że pracą, a nie obietnicami wygrywa się zaufanie i głosy Polaków" - podkreśla Karski.

Tusk: Wygramy następne wybory parlamentarne

Wygramy następne wybory parlamentarne, te wybory wygra zjednoczona opozycja; jestem o tym przekonany; wiem, co trzeba zrobić - podkreślił w rozmowie z "Newsweekiem" szef PO Donald Tusk. Jestem bardzo bezpiecznym partnerem dla liderów partii opozycyjnych - dodał.

 

mkr/ mok/

Źródło:PAP
Tematy
Tanie konta z przelewami ekspresowymi – styczeń 2022 r.

Tanie konta z przelewami ekspresowymi – styczeń 2022 r.

Komentarze (59)

dodaj komentarz
mnm1
He, he - dajmy na to, że Tusek wygra ten pojedynek z Jarosławem.
Dla PiS-u nie ma to większego znaczenia - ważniejsze jest, ile Tusek pociągnie PO w dół. A jest tu przeciż największym prezentem dla PiS-u na najbliższe wybory...
incitatus
Przecież Tusk zdobędzie więcej głosów niż Kaczafi i Spółka z zerową odpowiedzialnością w całym Mazowieckiem. Wiec raczej starcie giganta z kurduplem dosłownie i w przenośni.
grzegorzkubik
Pod przewodnictwem Tuska, KO znów traci poparcie i znów Szymek się cieszy.
300_pala
To w sumie dobrze. Gdzie dwóch się bije............................................
dzika_biegunka
Znów zaczną się igrzyska dla gawiedzi pt. Tusk vs Kaczor. Niestety gdzie dwóch się bije tam trzeci nie skorzysta a szkoda, bo głównych aktorów znamy aż za dobrze!!! Ale co z tego że znamy, jak nie pamiętamy ?!
marok
. Szparagowej OPOzycji o to chodzi, by dać ludziom igrzyska zamiast programu, ale PIS w to nie wejdzie.
anty12 odpowiada marok
HEHE a gdzie te miliony mieszakn i samochodow elektrycznych ? Pieniedze na patole + kazdy potrafi rozdawac i ups 1 bilion zlociszy nowego dlugu za pis.
3456
walka o koryto po staremu nikt się nie kryje władza i duże pieniądze a jeszcze idzie dokraść , Tusk czeka ,myśli że dojdzie do niepokojów społecznych i wlezie do koryta los się do niego uśmiechnie w normalnych wyborach jest spalony .
marok
Niemiecki lokaj może liczyć jedynie na symboliczne zwycięstwo, bo na prawdziwe nie ma szans. Niech wystartuje na Podhalu, a nie w Lemingradzie, Górale pokażą mu gdzie jego miejsce.
anty12
Prawdziwe katolickie plucie jadem. To keidy twoj guru wyjdzie z nory na debate do Tuska ?

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki