Turystyka szlakiem "Gry o tron"

George R.R. Martin zdradził szczegóły kręconych seriali opartych na świecie Pieśni Lodu i Ognia, które będą opowiadały o wydarzeniach sprzed "Gry o tron". Kto z niecierpliwością czeka na kolejną premierę w HBO, może odwiedzić jaskinię Jona i Ygrette czy Królewską Przystań, graną przez Dubrownik. 

HBO nabrała wody w usta o kolejnym serialu, którego wydarzenia poprzedzały niebezpieczną grę o tron i walki z Innymi w Westeros. Zdjęcia kręcone są obecnie w Irlandii Północnej, choć niebawem ekipa ma się przenieść do Włoch. Na szczęście od czego fani mają George'a R.R. Martina. Choć autor zwleka z wydaniem kolejnych książek ("Wichry wojny" zapowiada są już co najmniej od dwóch lat), to w Entartainment Weekly zdradził kilka szczegółów odnośnie do zbliżającej się ekranizacji.

George R.R. Martin, autor "Pieśni Lodu i Ognia", konsultant "Gry o tron" i tajemniczego prequela
George R.R. Martin, autor "Pieśni Lodu i Ognia", konsultant "Gry o tron" i tajemniczego prequela (fot. BACKGRID / Backgrid UK)

Rzecz ma dziać się 5000 lat wcześniej przed wydarzeniami z "Gry o tron". W tym czasie Westeros wygląda zupełnie inaczej - nie jest unią Siedmiu Królestw, a zlepkiem około 100 nieustannie ze sobą wojujących i układających się państewek. To może sugerować, że gra o tron jest jeszcze bardziej skomplikowanym i niebezpiecznym zajęciem, choć i tak dla większości postaci okazała się śmiertelna. Zamiast dobrze nam znanych rodów i zamków będzie można podziwiać coś na kształt westerowskiej wersji "Dzikiego Zachodu".

Dla fanów Północy autor sagi miał dobrą wiadomość. W prequelu pojawią się Starkowie (jak widać nadal ma zastosowanie dewiza "kiedy spada śnieg i wieje biały wiatr, samotny wilku umiera, ale stado przeżyje"). Ich ród wywodził się od Pierwszych Ludzi, więc nie powinno to dziwić. Casterly Rock także powróci, ale zarządzać nim będzie ród... Casterlych. Przynajmniej więc na początku zabraknie złotowłosych Lannisterów. Do wielkich powrotów przygotowują się także Inni, wilkory i mamuty. 

HBO sugerowało, że kanwa scenariusza będzie opierała się na żeńskim trio granym przez Naomi Watts, Naomi Ackie i Denise Gough. Z kolei Martin wyraźnie sugerował to, czego już nauczył swoich fanów - nie ma wiodących postaci, pojawi się wielu tak samo istotnych bohaterów i każdy może zginąć. 

I ostatnia podpowiedź co do tytułu. Na giełdzie pojawiły się m.in. "Długa noc" ["The Long Night"] i "Krwawy Księżyc" ["Bloodmoon"]. Autorowi "Pieśni Lodu i Ognia" obiła się o uszy także propozycja "Najdłuższej nocy" ["The Longest night"], która najbardziej przypadła mu do gustu.

Te informacje mogą świadczyć o tym, że HBO odrobiła lekcje odnośnie do ostatniego, niemal znienawidzonego przez fanów finałowego sezonu "Gry o tron" i ma zamiar zaserwować widzom prequel w doskonałej formie. 

Paradoksalnie pomocne w czekaniu na nowy sezon są wakacje. Można się bowiem wybrać w podróż po zakątkach znanych fanom Westeros. Najwięcej zdjęć kręcono w Hiszpanii i Irlandii. 

Hiszpania:

Irlandia Północna:

Islandia:

Chorwacja:

Malta:

Szkocja: 

  • Winterfell - zamek Doune

Maroko:

  • Yunkai - Ajt Bin Haddu
  • Astapor - Atlas Studios niedaleko miasta Warzazat

Podczas podróży warto zanucić:

Agata Wojciechowska

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.