REKLAMA

Turcja: wybuch w turystycznej miejscowości Antalya

Marcin Hołubowicz2016-10-25 11:37redaktor Bankier.pl
publikacja
2016-10-25 11:37

[Aktualizacja - godz. 12:35] W turystycznej miejscowości Antalya na południu Turcji doszło do wybuchu. Eksplozja miała miejsce na parkingu przy Izbie Handlu i Przemysłu Antalyi. Wiadomo, że przynajmniej kilka osób zostało poszkodowanych.

fot. Stringer / / Reuters

W tureckiej miejscowości Antalya ok. godz. 8:50 czasu lokalnego (7:50 czasu polskiego) doszło do wybuchu. Zdaniem świadków eksplodował samochód-pułapka, zaparkowany pod Izbą Handlu i Przemysłu Antalyi, znajdującym się  w centrum kurortu. Burmistrz Antalyi, cytowany przez portal Independent, powiedział, że wciąż nie są znane przyczyny zdarzenia, jednak eksplozja mogła nie mieć podłoża terrorystycznego. Istnieje podejrzenie, że do wybuchu doszło w wyniku rozszczelnienia się instalacji LNG w samochodzie.

Urzędnik oświadczył, że w wyniku eksplozji rannych zostało przynajmniej 10 osób, jednak ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Większość z poszkodowanych miała zostać zraniona przez spadające odłamki szyb z budynku, pod którym doszło do wybuchu. Na parkingu spłonęły cztery samochody.

Policja odgrodziła miejsce zdarzenia z obawy przed kolejnymi wybuchami. Na razie wiadomo, że samochód eksplodował, gdy pracownicy zmierzali do pracy. Tego dnia na spotkaniu w Izbie Handlu i Przemysłu Antalyi miał się pojawić burmistrz miasta, jednak do zdarzenia doszło na kilka godzin przed jego przyjazdem.

Przypomnijmy, że Turcja nękana jest zamachami terrorystycznymi ze strony Państwa Islamskiego oraz członków Partii Pracujących Kurdystanu, którzy domagają się autonomii dla Kurdów.

Antalya to popularna miejscowość turystyczna znajdująca się w południowo-zachodniej Turcji. Leżący nad Morzem Śródziemnym kurort przyciąga tysiące turystów z całego świata, w tym wielu Polaków. Miejscowość wchodzi w skład tzw. Riwiery Tureckiej. Jednak jest zdecydowanie największa - zamieszkuje ją prawie milion mieszkańców.

W sezonie turystycznym liczba osób w mieście może wzrastać nawet do 2 milionów. 

Źródło:
Tematy
Przenieś numer do Orange dla Firm i kup wybrany smartfon za którego zapłacimy 3 pierwsze raty

Przenieś numer do Orange dla Firm i kup wybrany smartfon za którego zapłacimy 3 pierwsze raty

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~www
w sieci juz jest informacja ze to nie atak terrorystyczny tylko zwykly wybuch bomby

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki