REKLAMA

Trzy nowe podmioty na liście ostrzeżeń publicznych KNF

2020-07-20 12:28
publikacja
2020-07-20 12:28
fot. Marcin Smolinski / Shutterstock

Universal Markets, My Safe Market i Platforma inwestycyjna Trading Graphs zostały wpisane na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego - podała w poniedziałek KNF. We wszystkich przypadkach chodzi o obrót instrumentami finansowymi bez zezwolenia.

Wobec tych podmiotów Urząd KNF skierował zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 178 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi. Chodzi o prowadzenie działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia lub upoważnienia.

Przewodniczący KNF przystąpił do postępowań zainicjowanych przez inne podmioty, a postępowania prowadzi Prokuratura Okręgowa w Warszawie - podała Komisja.

Czym jest lista ostrzeżeń publicznych KNF

Prowadzona przez KNF lista ostrzeżeń jest zbiorem podmiotów, w stosunku do których KNF zgłasza zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Celem listy ostrzeżeń publicznych jest alarmowanie społeczeństwa oraz podmiotów gospodarczych o konieczności zachowania większej ostrożności podczas kontaktów z tymi podmiotami.

Na liście, oprócz nazwy podmiotu podejrzanego o przestępstwo, z biegiem czasu zamieszczana jest także informacja o przebiegu postępowania. Może to być wzmianka o prawomocnej odmowie wszczęcia postępowania przygotowawczego albo o prawomocnym umorzeniu postępowania przygotowawczego, a w przypadku wniesienia aktu oskarżenia, wzmianka o prawomocnym orzeczeniu sądu.

Wszystko o liście ostrzeżeń publicznych KNF

wkr/ je/

Źródło:PAP
Tematy
Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Komentarze (2)

dodaj komentarz
scalak12
ZUS ma zezwoleine. Ale chyba nie ma zezwolenia na działalność wydawniczą publikacji z gatunku Fantastyka.

Powiązane: Lista ostrzeżeń publicznych KNF

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki