REKLAMA

Trzaskowski: Otwieramy metro na Bemowie

2022-06-30 16:18, akt.2022-06-30 18:32
publikacja
2022-06-30 16:18
aktualizacja
2022-06-30 18:32
Trzaskowski: Otwieramy metro na Bemowie
Trzaskowski: Otwieramy metro na Bemowie
fot. @rafal.trzaskowski / / Facebook

W czwartek druga linia metra pojedzie na Bemowo - zapowiedział prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Wojewoda wydał zgodę na użytkowanie stacji Ulrychów, Bemowo oraz tunelu między nimi - poinformował.

Prezydent stolicy na czwartkowej konferencji zorganizowanej na stacji Bemowo podkreślił, że metro dotarło już na dziewiątą dzielnicę Warszawy.

Trzaskowski poinformował, że wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł wydał zgodę na użytkowanie nowego odcinka drugiej linii metra. Ostatnie formalności trwały jeszcze w trakcie konferencji.

"Mamy wszystkie pieczątki, pozwolenia, w związku z tym normalnie będziemy mogli otworzyć stację" - powiedział Trzaskowski, jak tylko dowiedział się o decyzji wojewody. Dziękował też Radziwiłłowi za przyspieszenie procesu.

"Szacujemy, że z nowo otwartych stacji skorzysta w ciągu roku 40 milionów pasażerów. Ze stacji Trocka na Bemowo pasażerowie dojadą w 30 minut" - powiedział prezydent Warszawy. Zaznaczył, że zmieniło się również otoczenie stacji, gdzie posadzono ponad 300 drzew i 200 tysięcy krzewów.

Na konferencji obecna również była unijna komisarz ds. spójności i reform, Elisa Ferreira, która podziękowała za zaproszenie i że mogła zobaczyć w praktyce, jak wykorzystywany jest fundusz spójności. "Taki projekt, jak budowa metra to jest dobry przykład wykorzystywania środków pochodzących z Unii Europejskiej. To poprawia jakość życia mieszkańców miasta, pozwala walczyć z zanieczyszczeniem powietrza, ale pozwala też zaoszczędzić czas, który w tym momencie kierowcy spędzają w korkach. Ten zaoszczędzony czas można przeznaczyć na spędzenie czasu z rodziną, albo na pracę" - powiedziała.

List w imieniu ministra funduszy i polityki regionalnej Grzegorza Pudy, odczytał reprezentujący go dyrektor biura Robert Jakubik.

"Dziś widzimy, jak z pozycji na liście projektów przechodzimy do realnej inwestycji, zmieniającej życie mieszkańców miasta. Projekt warszawskiego metra jest największą inwestycją z sektora transportu publicznego realizowanego z udziałem środków unijnych" - napisał minister.

Zaznaczył, że metro warszawskie to doskonały przykład inwestycji, która powstaje przy wspólnym działaniu wszystkich stron. "Samorządowej odpowiedzialnej za przebieg inwestycji, rządowej odpowiedzialnej za wsparcie inwestycji ze środków unijnych i Komisji Europejskiej wyznaczającej kierunki wsparcia polityki spójności" - wyjaśnił.

"Wiemy, że metro całkowicie zmienia perspektywę rozwoju miasta. Każda budowana stacja to nie tylko poprawa mobilności przyjaznej środowisku, ale też istotny czynnik stymulujący rozwój przestrzeni miejskiej" - zaznaczył.

Na styku Woli i Bemowa powstał najkrótszy odcinek linii M2. Składa się on z nieco ponad dwóch i pół kilometra tuneli oraz dwóch stacji: Ulrychów - położonej w ciągu ul. Górczewskiej i Bemowo zlokalizowanej w pobliżu skrzyżowania ulic Górczewskiej i Powstańców Śląskich przy dzielnicowym ratuszu. Za stacją Bemowo znajdują tory odstawcze dla pociągów metra. (PAP)

Autorki: Marta Stańczyk, Agnieszka Ziemska

mas/ agzi/

Źródło:PAP
Tematy
Czy to dobry moment na inwestowanie?

Czy to dobry moment na inwestowanie?

Komentarze (6)

dodaj komentarz
katzpodola
Dupiarz unijną laskę nawet ściągnął.
and00
to ten co powiedział ze był dupkiem?
Ciekawe czy jego zona ma równie bogate doświadczenia seksualne?
_xyz
Otwiera metro na Bemowie, ale dziury na drogach w stolicy, jakich nie było przez ostatnie 20 lat, bo kasy nie ma.

Sorry, jest. Na niepotrzebną kładkę do osiedla zygmunta w porcie praskim za bodajże 120 m pln.
bcd
Po co nam metro na Bemowie (a może w Bemowie), przecież mamy w Berlinie (czy tam na berlinie).
grzegorzkubik
No i nie otworzył i się skompromitował.
pstrzezek
w temacie kompromitacji to ty masz doktorat ;)

Powiązane: Budowa drugiej linii metra w Warszawie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki