REKLAMA

Trump bierze pod uwagę zerwanie wcześniejszego porozumienia z Kubą

2016-11-28 16:27
publikacja
2016-11-28 16:27

Prezydent elekt USA Donald Trump oświadczył w poniedziałek, że zerwie "porozumienie" z Kubą, jeżeli nie zostaną przedstawione lepsze warunki umowy. Podczas kampanii Trump zapowiadał cofnięcie decyzji Białego Domu o nawiązaniu stosunków z władzami w Hawanie.

fot. JONATHAN ERNST / / FORUM

"Jeżeli Kuba nie chce przedstawić lepszej umowy dla własnych obywateli, Amerykanów kubańskiego pochodzenia i dla Stanów Zjednoczonych jako całości, to unieważnię to porozumienie" - zapowiedział Trump we wpisie na Twitterze.

W weekend prezydent elekt podkreślał w oświadczeniu, że po objęciu urzędu zrobi "wszystko co w jego mocy", aby na Kubie zapanowała znowu wolność po śmierci Fidela Castro. W tamtym dokumencie nie odniósł się jednak do obietnic wyborczych, w których deklarował, że cofnie decyzję prezydenta Baracka Obamy, która doprowadziła do zakończenia politycznej izolacji komunistycznych władz w Hawanie.

Na wieść o śmierci Castro Trump powiedział, że odszedł brutalny dyktator, który przez prawie sześć dekad gnębił własny naród.

Wielu Republikanów - w tym zwłaszcza politycy kubańskiego pochodzenia, jak senatorowie Marco Rubio czy Ted Cruz - krytykowało Obamę za zakończenie trwającej ponad 50 lat polityki izolacji Kuby i zapoczątkowanie w grudniu 2014 roku normalizacji stosunków z wyspą rządzoną obecnie przez brata Fidela, Raula Castro. (PAP)

lm/ mc/

Źródło:PAP
Tematy
Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki