REKLAMA

Trigon DM zaleca kupno akcji Auto Partner, Oponeo i Inter Carsu

2016-09-09 10:21
publikacja
2016-09-09 10:21

Trigon DM rozpoczął wydawanie rekomendacji dla spółki Auto Partner od zalecenia "kupuj", podtrzymując jednocześnie zalecenia kupna akcji Inter Carsu i Oponeo.

Cena docelowa Auto Partner została ustalona na 4,7 zł. W piątek ok. 9.50 kurs wynosi 4,15 zł.

"Auto Partner dzięki pozyskanym środkom przyśpiesza rozbudowę sieci oddziałów w Polsce, w Czechach i na Słowacji oraz na Węgrzech. Ponadto niska baza powoduje, że spółka rozwija się w kraju znacznie szybciej niż cały rynek czy lider Inter Cars (...)" - napisano w raporcie.

W średnim terminie analitycy zakładają utrzymanie asymetrii dynamiki wzrostu obu spółek.

"Niemniej jednak w dłuższej perspektywie skupienie się wyłącznie na sprzedaży części do samochodów osobowych może stanowić istotną barierę wzrostu biznesu w kraju i wymagać przyśpieszenia ekspansji za granicą" - czytamy w raporcie.

Cenę docelową dla Inter Carsu Trigon DM wyznaczył na 340 zł, podczas gdy w piątek ok. 9.50 kurs wynosi 281,25 zł.

"W tym roku popyt na polskim rynku rzeczywiście sprzyja dystrybutorom, ale pomimo wysokich udziałów rynkowych Inter Cars rośnie znacznie szybciej od całego rynku we wszystkich kategoriach towarowych. Podobnie jest w całym regionie CEE, gdzie spółka skutecznie wprowadziła sprawdzony model biznesowy, należąc obecnie zwykle do top 3 graczy, a w średnim terminie dążąc do pozycji lidera" - napisali analitycy.

Z kolei cena docelowa Oponeo to 44 zł. Ok. 9.50 za akcje spółki płacono 36,86 zł.

"W pierwszym półroczu Oponeo osiągnął 27-proc. wzrost sprzedaży, w tym niemal 40-proc. w kraju, umacniając pozycję lidera. W drugim półroczu dzięki modyfikacji modelu zakupu opon na rynkach zagranicznych oczekujemy przyśpieszenia dynamiki wzrostu sprzedaży poza Polską" - napisano w raporcie.

Analitycy uważają, że znaczący wzrost importu używanych pojazdów w tym roku sprzyjać będzie branży opon również w drugim półroczu.

"Podobnie jak w I półroczu oczekujemy dalszej poprawy marży brutto na sprzedaży oraz wzrostu wskaźnika kosztów sprzedaży w ujęciu rocznym" - poinformował Trigon DM. (PAP)

morb/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki