Toyota Leasing Polska wdraża system do rozliczania e-faktur

Od września Toyota Leasing wprowadza całkowicie zautomatyzowany system do rozliczania e-faktur. Dzięki niemu klient będzie mógł zaoszczędzić czas i pieniądze oraz przyczynić się do ochrony środowiska naturalnego.

Największą zaletą systemu jest możliwość kompletnego zintegrowania go z programami księgowymi klienta. Dzięki temu wymiana dokumentów przebiega bez udziału personelu, a księgowanie faktury następuje automatycznie.

Wystawiony dokument w formie elektronicznej przesyłany jest na e-konto klienta, skąd zintegrowany system księgowy pobiera go i przetwarza. - Jesteśmy przekonani, że współpracujące z nami firmy szybko przekonają się tego typu rozwiązania. Szczególnie w dużych przedsiębiorstwach, przetwarzających setki a nawet tysiące faktur, pozwoli to na znaczne oszczędności - przekonuje Krzysztof Klimczak, członek Zarządu Toyta Bank odpowiedzialny m.in. za informatykę i procesy. Dodatkowym plusem przejścia na automatyczny system rozliczania faktur jest czynnik ekologiczny. To oszczędność papieru, na którym trzeba wydrukować tradycyjną fakturę oraz zmniejszenie emisji CO2, bo dokumentów nie trzeba przewozić.

Raport specjalny Bankier.pl

Porównaj i zyskaj: LEASING

Chciałbyś skorzystać z leasingu, ale masz wątpliwości? Porównej tę formę finansowania z innymi możliwościami i sprawdź ile możesz zyskać!

Pilotażowo system wdrożono już u jednego z kluczowych parterów Toyota Leasing - w spółce Kolporter.
- Propozycja Toyoty Leasing doskonale wpisała się w prowadzone przez nas działania. Wspólnym systemem Kolportera i Toyota Leasing  objęte będą setki dokumentów księgowych. Faktury otrzymywać będziemy  on-line. Wewnętrzny obieg e-faktur jest zdefiniowany, będą więc ewidencjonowane szybko i praktycznie bez pomyłek. Dodatkowo obniżamy koszty związane z archiwizowaniem dokumentów. Wspólny system daje nam więc same korzyści - mówi Mirosław Serwatka, odpowiedzialny za finanse członek zarządu Kolportera. - Wdrożenie to było dla nas bezproblemowe, ponieważ od dłuższego czasu rozwijamy w Kolporterze system EDI, którego operatorem jest firma informatyczne Infover - w efekcie mamy bardzo sprawne systemy księgowe, które pozwalają na elektroniczną wymianę dokumentów z wieloma naszymi kontrahentami - dodaje Mirosław Serwatka.

Jednocześnie Toyota Leasing uruchomiła portal http://toyota.bankfaktur.pl, gdzie wszyscy klienci korzystający z e-faktur mogą, po zalogowaniu się, uzyskać dostęp do swoich dokumentów przez całą dobę. Co więcej w momencie wystawienia faktury otrzymują powiadomienie e-mailem, co pozwala na jej przetwarzanie natychmiast po jej wystawieniu przez Toyota Leasing.

Więcej informacji można uzyskać na http://www.toyotaleasing.pl/2306.html lub pod adresem leasingmail@pl.toyota-fs.com wpisując w temacie „e-faktura”./www.toyotaleasing.pl

Źródło: Informacja prasowa

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne