REKLAMA

Top Secret z wnioskiem o upadłość. Co dalej będzie z marką?

2022-08-18 10:58, akt.2022-08-22 09:16
publikacja
2022-08-18 10:58
aktualizacja
2022-08-22 09:16
Top Secret z wnioskiem o upadłość. Co dalej będzie z marką?
Top Secret z wnioskiem o upadłość. Co dalej będzie z marką?
/ redan.pl

Firma Top Secret Sp. z o.o. złożyła wniosek o upadłość. Zdaniem właściciela marki, firmy Redan, w krótkim terminie ta decyzja nie wpłynie na funkcjonowanie spółki.

Top Secret Sp. z o.o. złożyła wniosek o upadłość. O tej decyzji poinformował zarząd firmy Redan, do której należy marka, podając, że „na podstawie na podstawie analizy obwieszczeń dokonywanych w Portalu Publicznym Krajowego Rejestru Zadłużonych powziął informację dotyczącą złożenia przez Top Secret Sp. z o.o. z siedzibą w Łodzi wniosku o ogłoszenie upadłości”.

Z komunikatu opublikowanego przez Redan wynika, że spółka Top Secret jest zadłużone wobec właściciela marki na kwotę 25,1 mln – stan na koniec lipca br. Dodatkowo Redan oraz Top Secret są współkredytobiorcami w umowie kredytu zawartego z HSBC Continental Europe, w ramach którego marka odzieżowa korzystała z 7,5 mln zł.

Jednocześnie zarząd firmy Redan wskazał, że „w krótkim terminie, złożenie wniosku o upadłość przez TS (Top Secret – red.) nie będzie miało istotnego wpływu na sytuację Spółki, w tym w szczególności na realizowane poziomy sprzedaży, marży ani przepływy pieniężne”. Wpływ ewentualnej upadłości może być odczuwalny w dłuższej perspektywie, która „wymaga pogłębionej analizy”.

Przyszłość marki wyjaśnili również jej przedstawiciele w wiadomości do redakcji, w której wskazali, że sklepy stacjonarne oraz sklep internetowy należą do spółki Top Secret Fashion Story Sp. z o.o., więc problemy spółki o podobnej nazwie nie powinny wpłynąć na sieć sprzedaży.

Finansowy poradnik pracujących mam. 20 przepisów i zasad, które opłaca się znać

E-book

Finansowy poradnik pracujących mam. 20 przepisów i zasad, które opłaca się znać


Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!

– W szczególności konieczne jest rozważenie wyceny należności od TS oraz ryzyka konieczności spłaty kredytu za TS, o których mowa powyżej. Po przeprowadzeniu tej analizy zarząd Redan przedstawi jej wyniki oraz płynące z tego wnioski – możemy przeczytać w komunikacie giełdowym spółki.

Top Secret posiada w Polsce ponad 160 salonów. Zgodnie z danymi z początku br., firma zatrudniała blisko tysiąc pracowników.

AB

Źródło:
Tematy
Wyprodukuj wodę pod własną marką

Wyprodukuj wodę pod własną marką

Advertisement

Komentarze (4)

dodaj komentarz
maciejphunter8
znam markę i wcale nie dziwię się że tak skończyli.niekompetencja , zachłanność połączona z przerostem formy nad treścią, musiały do tego doprowadzić.mieli owszem udane kolekcje (niektóre)ale niestety nie potrafili tego wykorzystać, myślę tutaj o zarządzie spółki nie o szeregowych pracownikach
lechpremium
Czy byliście chociaż kiedyś w sklepie TS, albo zobaczyć asortytemnt ? Marka jest sama sobie winna, kiepskie lokalizacje w miastach, kiepski wybór ciuchów co doprowadza w długim terminie do zadłużenia, tyle w temacie.
bha
Globalnej za kotarami nienasyconej zachłanności na Mamonę i coraz większe przepadziste zyski coraz bezwzględniejszej na rynkach nie zależy na maluczkich, małych czy średnich firmach, biznesach zależy jej na całkowitej ekspansji i opanowania wewnętrznych rynków i w ten sposób do uzależnienia od swojego finansowego i nie tylko widzimisię Globalnej za kotarami nienasyconej zachłanności na Mamonę i coraz większe przepadziste zyski coraz bezwzględniejszej na rynkach nie zależy na maluczkich, małych czy średnich firmach, biznesach zależy jej na całkowitej ekspansji i opanowania wewnętrznych rynków i w ten sposób do uzależnienia od swojego finansowego i nie tylko widzimisię jak największej % ilości ludzi by na nią dla niej pracowała. Cóż i od lat systematycznie niszczy na świecie setki milionów pikuśnych dla niej biznesów, aż całkowicie opanuje rynek swoimi molochami dla jeszcze większego swojego przedewszystkim nienasyconego bez umiaru Zysku!!!.

Powiązane: Moda, odzież, ubrania, przemysł tekstylny

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki