To ostatni moment na kupno choinki

To ostatni moment na zakup choinki. Leśnicy zachęcają, aby było to żywe drzewko.

(fot. Ryan McVay / Thinkstock)

Karolina Barc z Nadleśnictwa Łuków mówi Radiu Podlasie, że żywa choinka wprowadza do domu kawałek lasu i nieprawdą jest, iż choinka sztuczna jest ekologiczna.

Do jej produkcji użyto bowiem wielu składników, które rozkładają się od czterystu do tysiąca lat. Choinka ekologiczna, po wyrzuceniu, rozłoży się i wróci do środowiska w stu procentach.


Kupując choinkę należy się upewnić, czy pochodzi z legalnego źródła. W ostatnich dniach wzmożone kontrole sprzedawców w tym zakresie prowadzą służby porządkowe. W wielu domach świąteczne drzewko stroi się dopiero w Wigilię Bożego Narodzenia.

Po choinkę najlepiej do nadleśnictwa

Jest gwarancją jakości, legalności i niskiej ceny. Po świąteczną choinkę najlepiej wybrać się do nadleśnictwa.

"I wcale nie wiąże się to z kilkugodzinną wyprawą do lasu w poszukiwaniu wymarzonego drzewka" - wyjaśnia Marian Mackiewicz, strażnik leśny z Nadleśnictwa Leśny Dwór. Klient przychodzi na plac, wybiera choinkę i następnie idzie do pracownika, który wypisuje rachunek.

"Decydując się na zakup żywej choinki, powinniśmy pamiętać, aby osadzić ją w stojaku i podlać wodą tuż po zakupie"- radzi Marian Mackiewicz. Dobrze pielęgnowana choinka może stać w warunkach domowych nawet 4 tygodnie.

W nadleśnictwie ceny świątecznych drzewek wahają się od około 17 do 32 złotych za dwuipółmetrową sztukę.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Andrzej Ilczuk, Radio Podlasie/dyd

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 4 ~rene

Zatrzymałem się w lesie, uciąłem 5 gałązek świerku, wsadziłem do wazonu, zawiesiłem jedną bombkę i łańcuszek :) Gra gitara :) Prawdziwa choinka u rodziców :O Jedziem tam!

! Odpowiedz
1 4 ~felek

Mamy IP, teraz należy się grzywna 10.00 zł za kradzież mienia państwowego i niszczenie środowiska.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne