REKLAMA

To musisz wiedzieć dziś rano przed sesją na GPW - 12 października 2015

2015-10-12 07:53
publikacja
2015-10-12 07:53
To musisz wiedzieć dziś rano przed sesją na GPW - 12 października 2015
To musisz wiedzieć dziś rano przed sesją na GPW - 12 października 2015
fot. Jacek Wajszczak / / EastNews

Prezentujemy najważniejsze informacje dla inwestorów oraz przegląd wydarzeń dnia. Giełda, gospodarka, polityka i nie tylko. 

Wiadomości ze spółek

Banki - Prawo i Sprawiedliwość wybierze ostateczny wariant podatku bankowego w ciągu 6-8 tygodni - poinformował na sobotniej konferencji prasowej poseł PiS Paweł Szałamacha. Na stole są dwie wersje: podatek od transakcji i podatek od aktywów. Więcej...

Tauron - Rada nadzorcza Tauronu powołała do zarządu spółki Annę Striżyk na stanowisko wiceprezesa ds. ekonomiczno-finansowych i Piotra Kołodzieja na stanowisko wiceprezesa ds. strategii i rozwoju. Więcej...

Grajewo - Cena maksymalna w ofercie publicznej Pfleiderer Grajewo została ustalona na 31 zł, a przedział cenowy na potrzeby budowania księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych wynosi 27-31 zł. Więcej...

LC Corp - Zarząd LC Corp zdecydował o rozpoczęciu przeglądu opcji strategicznych, rozważy poszukiwania inwestora strategicznego. Więcej...

Inno-Gene - Cena emisyjna akcji w ofercie biotechnologicznej spółki Inno-Gene została ustalona na 8,10 zł - poinformowała spółka w komunikacie.Spółka w ramach oferty publicznej planuje emisję 1.300.630 akcji. Więcej...

Inter Cars - We wrześniu spółka osiągnęła sprzedaż na poziomie 354 mln zł. To o 16,7% więcej niż przed rokiem. Więcej...

W piątek na rynkach

Polska - "Wzrostowa sesja kończy wzrostowy tydzień na GPW"

USA - "Wzrosty na Wall Street, S&P 500 zanotował najlepszy tydzień w tym roku"

Kalendarium spółek

Inno-Gene - Początek zapisów na akcje w transzy inwestorów instytucjonalnych

Air Market - NWZA

Kalendarium makroekonomiczne

Jedynymi wartymi uwagi wydarzeniami będą wystąpienia przedstawicieli Fedu: Dennisa Lockharta (o 14:10), Charlesa Evansa (o 16:30) i Laela Brainarda (o 22:30).

W Polsce i na świecie

Premier Ewa Kopacz otworzy dziś (około 10:50) gazoport w Świnoujściu. Ta inwestycja ma zmniejszyć zależność Polski od rosyjskiego gazu. Pierwsze statki wpłyną tam pod koniec roku, a rozruch terminalu LNG potrwa około 5 miesięcy.

Dziś mija termin składania zawiadomień o zamiarze głosowania korespondencyjnego. Należy go zgłosić w urzędzie dzielnicy lub gminy, na terenie której obywatel jest wpisany do stałego rejestru wyborców.

Sytuacja w Syrii i na Białorusi to główne tematy dzisiejszego (godz. 9:00) spotkania unijnych ministrów spraw zagranicznych w Luksemburgu. Kraje członkowskie różnią się w ocenach i różne są opinie na temat tego, jak Wspólnota powinna reagować na wojnę w Syrii i sytuację na Białorusi. Na tym spotkaniu szefowie dyplomacji spróbują uzgodnić wspólne stanowisko.

Grecki rząd ogłosił listę reform oszczędnościowych, do których wprowadzenia zobowiązał się Aleksis Tsipras. Dzisiaj zostanie ona przedstawiona w greckim parlamencie. Przegłosowanie rządowych propozycji do 17 października to warunek otrzymania przez Grecję kolejnych dwóch miliardów euro z trzyletniego programu kredytowego o łącznej wartości 86 miliardów euro.

Dziś (godz.13:00) ogłoszenie nazwiska laureata Nagrody Banku Szwecji im. Alfreda Nobla. Werdykt przedstawi w Sztokholmie Królewska Szwedzka Akademia Nauk.

Brytyjscy zwolennicy Unii Europejskiej przedstawią dziś zarząd i program swojej kampanii przed referendum w sprawie wystąpienia lub pozostania w Unii Europejskiej. Kampanię pod nazwą "Brytania silniejsza w Europie" wesprą wszystkie brytyjskie partie polityczne, poza UKIP.

27 października na giełdzie w Mediolanie zadebiutuje Poczta Włoska. Od dziś w sprzedaży będzie około 35 procent akcji przedsiębiorstwa, którego wartość szacuje się na 9 miliardów euro.

Historia

1492 - Kolumb odkrywa Amerykę. Na pamiątkę tego wydarzenia za oceanem świętowany jest dziś Dzień Kolumba.

1847 – Założono Zakład Budowy Telegrafów Siemens&Hals

1921 – Liga Narodów podjęła decyzję o podziale Górnego Śląska. Polska otrzymała 29% spornego terytorium, na którym znajdowało 50% hut i 76% górnośląskich kopalń węgla.

Zebrał: Adam Torchała

Źródło:
Tematy
Sprawdź jak zyskać nawet 420 zł z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać nawet 420 zł z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Powiązane: Zapowiedź dnia

Komentarze (6)

dodaj komentarz
~wwwmmm
Bardzo ciekawe info. Statki wpłyną do końca roku, a pozwolenie na użytkowanie za 5 miesięcy.
Ciekawe kto da zezwolenie na wyładunek statków???
~Robert
To są jeszcze tacy co się na te obietnice nabierają???
~adu
Podatek bankowy, podatek od supermarketów, 500 PLN na dziecko, ratowanie górnictwa czyżby socjalizm wracał?
~żyd_prawdziwy
Niestety tak, jeżeli PiS (albo PO czy inne socjalistyczne niewiadomoco) wygra wybory...
~swój
Pamiętaj,kasyno gry nie zabezpieczy Ciebie przed własną głupotą !

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki