REKLAMA

Cena emisyjna akcji w ofercie Inno-Gene ustalona na 8,10 zł

2015-10-09 19:48
publikacja
2015-10-09 19:48

Cena emisyjna akcji w ofercie biotechnologicznej spółki Inno-Gene została ustalona na 8,10 zł - poinformowała spółka w komunikacie.

Spółka w ramach oferty publicznej planuje emisję 1.300.630 akcji. Wartość oferty Inno-Gene wyniesie ok. 10,5 mln zł.

Około 25 proc. akcji oferowanych zostanie przydzielonych inwestorom w transzy detalicznej, natomiast ok. 75 proc. w transzy instytucjonalnej.

Po przeprowadzeniu oferty nowe akcje oferowane inwestorom stanowić będą 20 proc. kapitału zakładowego i 20 proc. łącznej liczby głosów na WZA.

Spółka poinformowała, że jej prezes zawarł umowę, która zagwarantowała mu możliwość odkupienia w ciągu kolejnych sześciu miesięcy od jednego ze znaczących inwestorów indywidualnych 232.800 akcji spółki po cenie 8 zł za walor.

Zapisy w transzy dla inwestorów indywidualnych zakończyły się 8 października. Zapisy w transzy inwestorów instytucjonalnych odbędą się od 12 do 14 października.

Inno-Gene informował wcześniej, że dzięki wpływom pozyskanym z oferty zamierza zrealizować inwestycje w badania i rozwój, wykup udziałów i rozwój spółek zależnych, stworzenie własnych ośrodków badań genetycznych oraz komercjalizację i rozwój kanałów dystrybucji.

Oferującym jest dom maklerski Ventus Asset Management, a w skład konsorcjum detalicznego wchodzą: BM Alior Bank, BM Banku BPH, DM BOŚ, DM Capital Partners, Millennium DM oraz Niezależny DM. Doradcą jest IPO Doradztwo Kapitałowe.

Spółka jest notowana na rynku NewConnect od 2011 r. (PAP)

pel/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Program BIZNESTANK w aplikacji ORLEN VITAY – najlepszy dla firm! Zamień kartę plastikową na eKartę.

Program BIZNESTANK w aplikacji ORLEN VITAY – najlepszy dla firm! Zamień kartę plastikową na eKartę.

Wpisz kod z karty BIZNESTANK w appkę ORLEN VITAY i korzystaj z rabatów na paliwo już dziś!

Powiązane

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki