ZAPISZ SIĘ

Tesli odpadła kierownica po tygodniu od zakupu. Zła passa Muska trwa

Agata Wojciechowska2023-02-04 12:00redaktor
publikacja
2023-02-04 12:00

Kierownica została mu w rękach po tym, jak "odcięła się" od reszty samochodu. Takie sceny nie rozegrały się w kreskówce, a na autostradzie w USA. Nabywca Tesli nacieszył się swoim elektrycznym samochodem zaledwie tydzień.

Tesli odpadła kierownica po tygodniu od zakupu. Zła passa Muska trwa
Tesli odpadła kierownica po tygodniu od zakupu. Zła passa Muska trwa
fot. @preneh24 / / Twitter

Nowy model Tesli nie ma najlepszej prasy. Tego jednak nawet Musk ze swoimi rozgrywkami w Twitterze nie przebije. Okazuje się, że samochód może stracić jeden z najważniejszych elementów niespodziewanie podczas jazdy. Zostaje wtedy tylko ostre hamowanie, a dla wierzących - dodatkowo modlitwa.  

Właściciel stwierdził, że stracił wiarę w Teslę i żąda zwrotu pieniędzy. Nic dziwnego, wziąwszy pod uwagę, że serwis Muska obciążył go kwotą 103,96 dolarów za naprawę kierownicy. Później co prawda wycofał się z tego i anulował fakturę, jednak niesmak pozostał. 

Jak się okazuje, nie był to odosobniony przypadek, kiedy kierownica odpadła od deski rozdzielczej, komentuje serwis Insideevs. Podobna sytuacja miała miejsce w Wielkiej Brytanii. Tym razem jednak samochód wytrzymał dłużej bez tej poważnej usterki, bo jeździł ponad miesiąc. Kierownica odpadła podczas cofania. Wówczas Tesla odebrała auto i na następny dzień zwróciła go z prawidłowo zamocowanymi częściami. 

W obydwóch przypadkach najprawdopodobniej doszło do tego samego błędu - ktoś zapomniał wkręcić śruby mocujące po wbiciu kierownicy na miejsce. Na szczęście w obu przypadkach nikomu nic się nie stało - oprócz najedzenia się strachu. 

To nie jedyne usterki, na które narzekają użytkownicy Tesli. Wśród wymienianych najczęściej są duże szczeliny w panelach nadwozia, błędy w malowaniu i denerwujące grzechotanie plastikowych paneli podczas jazdy. 

***

Popkultura i pieniądze w Bankier.pl, czyli seria o finansach "ostatnich stron gazet". Fakty i plotki pod polewą z tajemnic Poliszynela. Zaglądamy do portfeli sławnych i bogatych, za kulisy głośnych tytułów, pod opakowania najgorętszych produktów. Jakie kwoty stoją za hitami HBO i Netfliksa? Jak Windsorowie monetyzują brytyjskość? Ile kosztuje nocleg w najbardziej nawiedzonym zamku? Czy warto inwestować w Lego? By odpowiedzieć na te i inne pytania, nie zawahamy się zajrzeć nawet na Reddita.

Źródło:

Redaktor działu newsroom w portalu Bankier.pl. Absolwentka historii, którą studiowała dłużej niż statystyczny student, ale za to przeszła przez kilka uniwersytetów, w tym uczelnię w Edynburgu. Swoje życie zawodowe rozpoczęła dziesięć lat temu z portalem Bankier.pl. Później współpracowała z licznymi redakcjami, pisząc dla "Gazety Wrocławskiej", nagrywając dla Polskiego Radia i - ku zgorszeniu niektórych - kreując rzeczywistość w "Fakcie". Na pewno nie napisze nic o WIG20, a jeśli już to tylko w kontekście plotek, pogłosek czy domysłów. Dla czytelników siedzi nocami, oglądając seriale, podliczając gaże, czytając książki, śledząc nietypowe aukcje czy podróżując palcem po mapie. Nienawidzi wyrazu “dedykowany”, przeciw któremu prowadzi osobistą krucjatę w internecie. Telefon: 71 748 9511

Tematy
Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (25)

dodaj komentarz
jas2
Moim następnym samochodem będzie wkrótce Tesla Model S Plaid.

Nie ma chyba lepszych samochodów na świecie.
aszkenazyjski
Faktycznie , nie ma lepszych tak jak Ty. Rolls Royce, Aston Maritin , Lambo, Cadillac.

To shit, reszta z Toba to brilliant.
dawid_gmyrek
"Takie sceny nie rozegrały się w kreskówce, a na autostradzie w USA" - litości, autostrada w Stanach do freeway bądź expressway, a nie highway, co zresztą widać na zamieszczonej focie!
dawid_gmyrek
Przecież ten Paki nawet tłytuje, że "was driving on highway" :)
aszkenazyjski
I ncelu highway almost highway.
xqwztsa
Teslom odpadają kierownice, a Muskowi urwało śmigło.
bangladesznadwisla
Te auta to złom. Te starsze modele to tragedia. Tylko dla pasjonatów i Adama Słodowy
jasiek2017
Widzę, że z 13 komentarzy widocznych jest tylko 6.
5 ukryli ech
po_co
To jest ta Niemiecka jakość montażu za która podążano aż do Berlina?
Ciekawe, że niemieckie Ople składane w Gliwicach nie tracą kierownicy, a amerykańskie Tesle składane w słynących z wysokich standardów fabrykach Niemieckich mają problem wyjechać z linii montażowej.
wazne_pytania
Czy niemiecka jakość jest już osiągalna tylko poza Niemcami?

Powiązane: Popkultura i pieniądze

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki