Tesco zamyka kolejne sklepy

Co jakiś czas do mediów trafiają informacje o kolejnych kłopotach Tesco, a zamykanie placówek i zwolnienia grupowe nie są niczym nowym. Jak poinformował dyskont, zlikwidowane zostaną kolejne trzy sklepy.

(FORUM)

Już na początku bieżącego roku informowaliśmy, że Tesco likwiduje 18 sklepów na terenie całej Polski. Nie była to pierwsza taka wiadomość, bowiem w czerwcu 2017 roku zamknięto 9 placówek, kilka miesięcy później kolejne trzy.

Teraz sieć pozbywa się następnych sklepów: Wrocław Paprotna w CH Marino, Kalisz Wojska Polskiego i Warszawa Toruńska. Jako przyczynę zamknięcia Tesco podaje ich nierentowność. - By być firmą bardziej efektywną i perspektywiczną dla naszych klientów i pracowników, musimy niekiedy podejmować trudne decyzje o zamknięciu sklepów przynoszących straty. Teraz najważniejsze dla nas jest zapewnienie wsparcia dla osób, których dotyczą te zmiany, w tym zaoferowanie możliwie wielu koleżankom i kolegom z tych lokalizacji alternatywnych stanowisk pracy w pobliskich sklepach, by zminimalizować liczbę osób, które opuszczą firmę - powiedział portalowi dlahandlu.pl Martin Behan, dyrektor zarządzający Tesco Polska.

Wymienione trzy sklepy zatrudniają łącznie 171 osób, nie wiadomo, ile z nich straci pracę, a ile - zgodnie z wypowiedzią Behana, znajdzie pracę w innych placówkach.

Na terenie Polski działają jeszcze 412 sklepy tej sieci, jednak Tesco planuje kolejne likwidacje powierzchni handlowej.

DU

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj

Kalendarium przedsiębiorcy

 • Zapłata zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych.

  Termin zapłaty zaliczki na podatek dochodowy przez osoby prawne.

 • Rozliczenie podatku od towarów i usług za poprzedni miesiąc - VAT 7.

  Podatnicy podatku akcyzowego rozliczają akcyzę.

 • Termin uiszczenia podatku dochodowego od podatników rozliczających się w formie karty podatkowej.

  Składkę na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne odprowadzają jednostki budżetowe, zakłady budżetowe i gospodarstwa pomocnicze.

  Termin wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego pobranego od wpłaconych w poprzednim miesiącu dochodów z udziałów w zysku. Termin złożenia deklaracji oraz wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego od zagranicznych osób prawnych, czyli osób prawnych niemających siedziby lub zarządu na terenie Polski.

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.