REKLAMA

Tenisowe boje o pieniądze [Podcast]

Paweł Sołtys2020-11-07 08:00redaktor Bankier.tv
publikacja
2020-11-07 08:00
fot. Olga Gvozditskaya / Shutterstock

Zwycięstwo Igi Świątek w wielkoszlemowym turnieju Rolanda Garrosa potwierdza prawidłowość, że tam, gdzie duże pieniądze, tam i chętnych do ich podziału jest sporo. Tymczasem w polskim tenisie tych pieniędzy wcale nie jest aż tak dużo.

Triumf polskiej tenisistki wywołał kolejną instancję znanego w Polsce cyklu, pojawiającego się przy spektakularnych sukcesach naszych reprezentantów: władze rzucają najpierw ordery, a wkrótce potem pieniądze na rozwój danej dyscypliny, liczba jej znawców przyrasta w tempie wykładniczym, zaś problemy graczy znajdujących się na dole piramidy pozostają w dużej mierze bez większych zmian, a największym motorem do działania pozostaje zamiłowanie do tej dyscypliny sportu. I o tym z różnych perspektyw mówią goście tego odcinka Pulsu Biznesu do słuchania.

 O tym, dlaczego tenis jest trudnym z punktu widzenia marketingu sportem opowiada Marek Furjan, komentator Eurosportu, który z bliska obserwuje organizację największych turniejów tenisowych w Polsce. O kosztach, jakie trzeba ponieść, by zostać dobrym tenisistą, i dlaczego większe szanse mają ci, którzy mają dziadka zajmującego się produkcją pierników mówi Lech Sidor, wielokrotny mistrz Polski w tenisie, który przez lata był dyrektorem sportowym Akademii Tenisowej Legii Warszawa, a także członkiem zarządu Warsaw Sports Group, agencji, która do niedawna reprezentowała Igę Świątek. Posłuchajcie jak z jego perspektywy wygląda konflikt, jaki wybuchł między WSG a ojcem zawodniczki, Tomaszem Świątkiem. Ten nie przebiera w słowach opisując szczegóły współpracy w ramach zerwanego już kontraktu. Podobnie jak w sporze Roberta Lewandowskiego z jego eksmenedżerem Cezarym Kucharskim, każdy ma swoje racje, a sprawę rozstrzygać będzie sąd. Różnica jest taka, że w przypadku tej sprawy nikogo nie zatrzymano w świetle kamer sprzyjającej rządowi telewizji.

Na koniec Pulsu Biznesu do słuchania rozmawiamy też z przewodniczącym Rady Nadzorczej Bakallandu, Marianem Owerką, który tłumaczy, dlaczego tenis, obok golfa i żeglarstwa, jest uznawany za sport biznesu.

Wszystkie odcinki Pulsu Biznesu do słuchania znajdziecie na stronie www.pb.pl/dosluchania i w aplikacjach podcastowych, w tym na Spotify i Apple Podcasts.

Źródło:
Paweł Sołtys
Paweł Sołtys
redaktor Bankier.tv

Śledzi wydarzenia ekonomiczne i tłumaczy z polskiego na nasze. Z pochodzenia radiowiec i warszawiak. W "Pulsie Biznesu" i Bankier.pl od 2017 roku - przesłuchuje audio, dogląda wideo oraz współtworzy na obu polach. Po godzinach kibic Legii Warszawa i pasjonat narciarstwa alpejskiego, również jako telewizyjny komentator. Tel.: 22 333 99 09

Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Podcast

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki