REKLAMA

LISTATe nieruchomości premier Morawiecki przepisał na żonę

Marcin Kaźmierczak2023-09-26 09:20, akt.2023-09-26 11:54redaktor Bankier.pl
publikacja
2023-09-26 09:20
aktualizacja
2023-09-26 11:54

Blisko 120 mln zł są warte nieruchomości, które premier Mateusz Morawiecki przepisał na żonę – to wynik śledztwa przeprowadzonego przez Onet. W umowie notarialnej z 2013 r. małżonkowie szacowali ich wartość na 16 mln zł.

Te nieruchomości premier Morawiecki przepisał na żonę
Te nieruchomości premier Morawiecki przepisał na żonę
fot. Andrzej Hulimka / / FORUM

Choć premier Mateusz Morawiecki długo wzbraniał się przed poinformowaniem, jakie nieruchomości przepisał na swoją żonę Iwonę Morawiecką w 2013 i 2015 r., to wyręczyli go w tym dziennikarze Onetu.

Łącznie na Iwonę Morawiecką przepisane zostało co najmniej kilka nieruchomości. To działki, mieszkania i lokale użytkowe znajdujące się głównie we Wrocławiu, ale także w Warszawie i na Mazowszu. W ostatnich trzech latach na sprzedaży części z nich na konto Iwony Morawieckiej wpłynęło 21 mln zł.

Zgodnie z informacjami Onetu, w ramach dwóch intercyz Iwona Morawiecka stała się właścicielką:

  • willi na warszawskim Mokotowie kupiona w 2008 r. i wycenianej obecnie na 10,5 mln zł
  • działki na wrocławskim Oporowie o powierzchni 15 ha, którą Morawieccy kupili w 2002 r. za 700 tys. zł. Parcela została najpierw wydzierżawiona, a następnie sprzedana. Dziś warta jest 77 mln zł
  • lokal użytkowy na pl. Grunwaldzkim we Wrocławiu o powierzchni 658 mkw. Dziś warta jest 7,5 mln zł
  • mieszkanie o powierzchni 31 mkw. przy ul. Oławskiej w pobliżu wrocławskiego Rynku kupione za 84 tys. zł dziś warte jest 410 tys. zł
  • mieszkanie o powierzchni 75 mkw. przy ul. Oławskiej we Wrocławiu kupione za 148 tys. zł. Dziś warte 1 mln zł.
  • lokal użytkowy o powierzchni 226 mkw. przy ul. Oławskiej we Wrocławiu kupiony za 508 tys. zł. Dziś wart jest 4,5 mln zł.
  • działka rolna w Żernikach Wrocławskich o powierzchni 1,1372 ha kupiona w 2012 r. Dziś warta jest ok. 5 mln zł.
  • mieszkanie o powierzchni 29 mkw. położone przy ul. Trawowej na wrocławskim Muchoborze Wielkim. Działka kupiona w 2012 r. o 273 tys. zł. Dziś wyceniana jest na 370 tys. zł.
  • działka rolna o powierzchni 0,44 ha w miejscowości Konary-Łęg (pow. ciechanowski) kupiona w 2010 r. Dziś wyceniana jest na 200 tys. zł.

Donald Tusk komentuje, Morawiecki odpowiada

" Nie trzeba było, Mateuszu, ukrywać, tylko się chwalić. Sto milionów do przodu, gdy wokół wojna, pandemia i drożyzna, to jest naprawdę imponujące osiągnięcie. Na Nobla" - tak artykuł Onetu skomentował na Twitterze Donald Tusk.

Herr Donald, zostawiłeś Polskę, by za duże pieniądze służyć niemieckim interesom w Brukseli. Ty dorobiłeś się na polityce, a ja zrezygnowałem z wysokiej pensji, żeby służyć Polsce. Nie graj cwaniaka i pokaż ile euro zarobiłeś z Brukseli - odpowiedział Mateusz Morawiecki.

Źródło:
Marcin Kaźmierczak
Marcin Kaźmierczak
redaktor Bankier.pl

Redaktor prowadzący działu Twoje Finanse - Biznes w Bankier.pl. Zajmuje się tematyką nieruchomości. Przygotowuje raporty dotyczące cen mieszkań, pisze o trendach na tym rynku, monitoruje najciekawsze inwestycje w Polsce i za granicą. Na co dzień śledzi także rynek motoryzacyjny, a swoimi spostrzeżeniami dzieli się w sekcji Moto portalu Bankier.pl. Absolwent politologii na Uniwersytecie Wrocławskim. Tel. 71 748 95 14.

Tematy
Szybki kredyt dla firm online. Wniosek złożysz bez wizyty w placówce

Szybki kredyt dla firm online. Wniosek złożysz bez wizyty w placówce

Komentarze (136)

dodaj komentarz
pstrzezek
pstrzezek2023-09-26 20:49
Argument Morawieckiego o zarobkach Tuska kierowany jest do konkrentego odbiorcy. Mianowicie do takiego który uważa że kilkaset tys. zarobione oficjalnie i na legalu przez Tuska na oficjalnym stanowisku jest większe niż 120 baniek upchniętego na szybko na żonkę
pstrzezek
pstrzezek2023-09-26 20:50
Elektorat który nie potrafii liczyć (co dopiero myśleć samodzielnie) to dopiero łut szczęścia
katzpodola
Kaźmierczak to teraz napisz jak to Tusk przepisał wszystko na żonę i jak wziął ślub i poobstawiał się krzyżykami w pokoju pokazać jaki to z niego wierzący i kochający mąż i ojciec, chociaż żona przyprawiała mu rogi.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
kaczyslaw_
Kukiz to ten słynny materiał, który zarzekał się, że nigdy nie zostanie politykiem?
katzpodola odpowiada kaczyslaw_
Nigdy tak nie mówił
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
aquariuss
Poczytaj Sumlińskiego, min. pisał o "zarobkach" polityków.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)

Powiązane: Grunty Mateusza Morawieckiego

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki