REKLAMA

ZUS: Pismo do nas prześlij przez internet

2020-04-03 07:02
publikacja
2020-04-03 07:02

Zachęcam wszystkich zainteresowanych, aby składali wnioski o zwolnienie ze składek do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych - mówi w rozmowie z "Rzeczpospolitą" prezes ZUS Gertruda Uścińska.

/ fot. Mariola Anna S / Shutterstock

"Rzeczpospolita" zapytała prezes ZUS, jaką drogą najlepiej złożyć wniosek o zwolnienie ze składek za marzec, kwiecień i maj.

"Zachęcam wszystkich zainteresowanych, aby składali wnioski w tej sprawie za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych. Uruchomiliśmy nowoczesne rozwiązania informatyczne, dzięki czemu decyzje zapadają błyskawicznie, na bieżąco. Większość spośród prawie 2 mln mikrofirm i samozatrudnionych uprawnionych do zwolnienia posiada już swój profil na PUE. Zachęcam tych, którzy jeszcze go nie mają, by go założyli" - powiedziała Uścińska w opublikowanej w piątek rozmowie z "Rzeczpospolitą".

Jak dodał, jeśli firma korzysta z usług biura rachunkowego, to złożenie wniosku możliwe jest również za jego pośrednictwem. "Przyjmujemy też wnioski wysłane do nas pocztą, a także umieszczone w skrzynkach na dokumenty znajdujących się w specjalnie zabezpieczonych strefach w naszych placówkach. Wnioski o zwolnienie ze składek można składać do 30 czerwca bieżącego roku" - wyjaśniła.

Prezes ZUS dopytywana była o to, czy może wystąpić o zwolnienie ze składek za kwiecień i maj samozatrudniony, który opłaca składki sam za siebie i nie spełnia warunku przychodów poniżej 15 681 zł w marcu, ale w kwietniu, po spadku obrotów już tak.

"Tak, a na tej samej zasadzie, jeśli spadek przychodu nastąpi dopiero w maju, to firma skorzysta ze zwolnienia za maj" - wyjaśniła. 

/ Bankier.pl

aop/ tgo/

Źródło:PAP
Tematy

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Tarcza antykryzysowa - wsparcie dla przedsiębiorcy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki