Taqanu - bank dla uchodźców [Startup for Export]

Aplikacja, która przybliży uchodźców w Europie do korzystania z usług finansowych, to pomysł na biznes pod hasłem Taqanu, zaprezentowany inwestorom podczas sesji pitchingowej Startup for Export w ramach kongresu Impact we Wrocławiu.

– Obecne konflikty zmusiły miliony ludzi do porzucenia swoich domów. Wielu z nich szuka azylu w Europie i boryka się z poważnymi problemami, takimi jak znalezienie mieszkania, miejsca pracy i zagwarantowanie dzieciom dobrego wykształcenia. Nie mają na to możliwości z powodu braku dostępu do usług finansowych – uzasadniał swój pomysł na biznes Ilja Bakx podczas sesji pitchingowej Startup for Export w ramach kongresu impact'16 fintech/insurtech we Wrocławiu.

– Nasze rozwiązanie uwzględnia proces Know-Your-Customer na podstawie identyfikatora. Ten identyfikator daje dostęp do rachunku bankowego oraz karty kredytowej. Chciałbym Państwu przedstawić Shaifa. Shaif jest uchodźcą i korzysta ze swoich danych społecznych oraz danych innych uchodźców, aby stworzyć tożsamość. Gdy dodaje nowe informacje w aplikacji i nawiązuje kontakt z większą liczbą osób, jego bilans wzrasta, a on sam uzyskuje dostęp do większej liczby usług finansowych. Daje to wiele możliwości. Uchodźcy w ciągu 5 lat zwrócą UE środki, wydając prawie dwukrotność pobranej kwoty. Uwzględnienie tych ludzi w systemie finansowym umożliwi im dostęp do mikrofinansowania, dzięki czemu będą w stanie zapłacić za dom i inne usługi, których będą potrzebować w danym kraju – opowiadał Bakx. – Odejdźmy od tradycyjnych placówek ku aplikacjom wykorzystującym łańcuch bloków – zachęcał.

Bankier.pl to patron medialny impact'16 fintech/insurtech.

Malwina Wrotniak-Chałada

Źródło:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~niepelnosprawny_org

i co mi powieie Soros zamierzał (zamierza ;?) inwestować w to, "uchodźców", jak sie zdziwi chcąc zawrócić wiatr ...

! Odpowiedz
0 3 ~szalom1984

Weterani ISIS mają teraz godne życie i rekompensatę za krycie się przed gradem ruskich bomb. Unia Europejska płaci 100 euro za skalp chrześcijanina i 200 za skalp alawity. Misja wykonana, Izrael graniczy teraz z kupą gruzów. I o to chodziło.

! Odpowiedz
1 15 ~ziroauer

niech lepiej popracuje nad aplikacja typu kalkulator, bo nie wiem jak on wyliczyl to, ze uchodzcy po 5 latach splaca sie dwukrotnie o.0 Ludzie to juz zaczynaja robic biznes na kazdym g*wnie, ktore przyplywa na "pontonie" do UEuropy.

! Odpowiedz
1 7 ~Ted

Shaif jest idealny niczym Lara Croft i podobnie jak Lara istnie tylko w umysłach jej pragncych. W UE uchodca nie potrzebuje mikro pozyczek, bo mieszkanie, jedzienie, wykształcenie i opiekę medyczna funduje mu państwo nie oczekujac nic w zamian wiec po co mu usługi finansowe?

! Odpowiedz
1 9 ~Robert62

Zastanawiam się co się stało z rzeczą tak podstawową jak instynkt samozachowawczy.
Najlepiej w imię połechtania sobie ego, sprowadźmy tu pół Afryki, bo na pewno wtedy wszsytkim będzie lepiej i patrzmy jak kończy się europejska cywilizacja, znikając z powierzchni Ziemi wraz z samymi Europejczykami.

! Odpowiedz
1 10 ~dorotka374

ja bym to inaczej ujal,,BANK DLA TERORYZMU

! Odpowiedz
1 10 ~Boss

Cóż PowerPoint wszystko przyjmie włącznie z koncepcja kredytu hipotecznego dla eskimosow, hurtowni piasku na saharze itd.

! Odpowiedz
1 10 ~Edi

Hahahaha

! Odpowiedz
1 12 ~Cubix7

kto dopuścił tego człowieka do głosu??

! Odpowiedz
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl