REKLAMA
WAŻNE

Tam inwestuje KGHM

2015-05-11 17:55
publikacja
2015-05-11 17:55
Tam inwestuje KGHM
Tam inwestuje KGHM
/ materiały dla mediów

Wzrost produkcji w Grupie Kapitałowej oraz spadek jednostkowego zysku netto, a także poprawa wyniku operacyjnego pomimo pogorszenia koniunktury na rynkach metali - to główne wskaźniki charakteryzujące wyniki Grupy KGHM po pierwszym kwartale 2015 roku.

Tam inwestuje KGHM

- Te wyniki może nie są specjalnie wyróżniające się, ale świadczą o stabilności firmy, w którą warto inwestować. Cena miedzi spadła w ciągu roku o ok.1223 USD, a zysk jest praktycznie porównywalny, to dowód na nasze starania o wyniki, chociażby poprzez zmianę kosztów operacyjnych – deklaruje Herbert Wirth, prezes zarządu KGHM Polska Miedź.

Prezes Grupy głównej przyczyny spadku jednostkowego zysku netto upatruje w samym spadku cen miedzi oraz srebra. Zapewnia jednak, że nie ma to wpływu na dalszy rozwój inwestycji KGHM.

- Obecnie nasza największa inwestycja to projekt efektywności kopalni Sierra Gorda. W Polsce prowadzimy przedsięwzięcie „Głogów Głęboki” oraz innowacyjny projekt „Inteligentnej Kopalni”, będący odpowiedzią na wyzwania przy eksploatacji złóż na głębszych partiach i wysokich temperaturach. Jest też projekt huciański czyli pirometalurgia, którego ukończenie przewidujemy w 2016 roku.

Źródło:
Tematy
Do zdobycia aż 360 zł z Kontem 360° Banku Millennium!

Do zdobycia aż 360 zł z Kontem 360° Banku Millennium!

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki