TVP uruchomi kanał dla dzieci i zmieni TVP Info

Zmiany w TVP Info i nowy program tematyczny dla dzieci - to najważniejsze plany telewizji Polskiej na 2013 rok. Władze TVP dementują informacje o planach uruchomienia telewizji o tematyce religijnej.

Największe zmiany zajdą w ramówce TVP Info. W drugiej połowie roku zarówno program informacyjny jak i programy regionalne doczekają się swoich kanałów na trzecim multipleksie. Prezes TVP Juliusz Braun liczy, że jesienią uda się stworzyć pełnowymiarowy program informacyjny przy równoległym nadawaniu programów regionalnych. Rozdzielenie tych treści, zdaniem Juliusza Brauna przyniesie korzyści zarówno przyszłemu kanałowi informacyjnemu, jak i programom z regionów.

Prezes Telewizji Polskiej powiedział, że w tym roku ruszy kanał tematyczny dla dzieci. Juliusz Braun zdradził, że w najbliższych dniach decyzję w tej sprawie podejmie zarząd Telewizji Polskiej. W nowym programie, według władz telewizji, mogą znaleźć się zarówno nowe jak i archiwalne treści, w tym kreskówki, teatr oraz programy edukacyjne. Kiedy nowy program będzie można zobaczyć w odbiornikach telewizyjnych? Tego władze Telewizji Polskiej nie zdradziły.

Telewizja Polska nie będzie ubiegać się o koncesję na program społeczno-religijny, poinformował prezes TVP Juliusz Braun.Informacyjna Agencja Radiowa - Karol Tokarczyk/pbp
Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,2% IV 2019
PKB rdr 4,7% I kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,9% III 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 164,53 zł III 2019
Produkcja przemysłowa rdr 9,2% IV 2019

Znajdź profil