REKLAMA

T-Mobile też chce pobierać opłaty za roaming

2018-05-10 09:00
publikacja
2018-05-10 09:00

15 czerwca ubiegłego roku Parlament Europejski zniósł opłaty za roaming dla użytkowników telefonów komórkowych w Unii Europejskiej. Klienci chętnie korzystają z nowego prawa, co nie cieszy operatorów i powoduje spore straty. Wczoraj kolejny z nich zapowiedział chęć wprowadzenia dodatkowych opłat za tę usługę.

fot. Thomas Pflaum / / FORUM

Jak informowaliśmy na początku tygodnia, UKE wydał zgodę na pobieranie dodatkowych opłat za roaming przez Orange. Teraz do tego grona chce dołączyć także T-Mobile, który jako ostatni z największych operatorów zdecydował się na ten krok. Play nie tracił czasu i uzyskał zgodę urzędu już na początku roku.

Wczoraj T-Mobile pokazał swoje wyniki finansowe za I kwartał bieżącego roku. Spółka poinformowała, że w tym czasie negatywny wpływ RLAH (Roaming Like at Home) spowodował utratę 37 mln zł, a wynik EBITDA po wyłączeniu tej pozycji pozostałby na podobnym poziomie jak w roku ubiegłym przed wprowadzeniem darmowego roamingu.

Prezes T-Mobile Andreas Maierhofer, cytowany za portalem wirtualnemedia.pl, powiedział na wczorajszej konferencji prasowej: - Złożyliśmy u regulatora prośbę o zgodę na wprowadzenie dodatkowych opłat roamingowych. Teraz czekamy na zatwierdzenie wniosku i spodziewamy się, że nastąpi to w najbliższym czasie. Wówczas zastosujemy dopłaty do roamingu, co pozwoli nieco zredukować straty, jednak w żadnym wypadku w pełni ich nie zrekompensuje.

Na decyzję Urzędu Komunikacji Elektronicznej zapewne trzeba będzie trochę poczekać, ale do tej pory wydała ona zgodę na pobieranie opłat za roaming już 11 operatorom, więc w tym przypadku pewnie nie będzie inaczej.

DU

Źródło:
Tematy
Ubezpieczenie NNW Studenta dedykowane dla studentów i uczniów wyższych uczelni z 10% rabatem

Ubezpieczenie NNW Studenta dedykowane dla studentów i uczniów wyższych uczelni z 10% rabatem

Komentarze (4)

dodaj komentarz
pwsikorski
Telekomunikacja, zwłaszcza ta komórkowa jest bardzo droga, a operatorzy mają bardzo wysokie opłaty i ciągle im mało. Ale jakoś nikt nie robi na nich nagonki, jak na banki;-)
A tu chyba powinien...
karbinadel
W Polsce pakiet "no limit" można kupić za równowartość ok. 7 euro - i korzystać z nieco w całej UE. Jeśli to jest drogo, to pokaż mi, gdzie jest taniej.
antek10
Tylko Unia moze nas obronić przed polskim urzędem wydającym takie zgody.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki