REKLAMA

Szydło: Europa musi zmienić strategię walki z terroryzmem

2016-03-23 13:19
publikacja
2016-03-23 13:19
fot. P. Tracz / Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

Premier Beata Szydło powiedziała, że Europa musi zmienić strategię walki z terroryzmem. Odnosząc się do wczorajszego zamachu w Brukseli, szefowa polskiego rządu dodała, że być może trzeba "uderzyć pięścią w stół" i powiedzieć "dość" terroryzmowi.

"Potrzebujemy skutecznych działań, dzięki którym poradzimy sobie z bezmiarem terroryzmu rozlewającym się po Europie" - dodała polityk.

Beata Szydło wzięła udział w konferencji pod tytułem "Wsparcie społeczeństwa obywatelskiego w Polsce - nowe otwarcie".

Premier, szef MON w ambasadzie Belgii

Premier Beata Szydło wpisała się do księgi kondolencyjnej w ambasadzie Belgii w Warszawie. Szefowa rządu złożyła też białe i czerwone tulipany przed budynkiem, gdzie od wczoraj przedstawiciele władz, dyplomaci i warszawiacy przynoszą wieńce, kwiaty i znicze w geście solidarności z ofiarami zamachu w Brukseli.

Beata Szydło powiedziała, że ważna jest pamięć o tych, którzy ucierpieli w "tym barbarzyńskim ataku terrorystycznym". Jak zaznaczyła, Europa przede wszystkim powinna teraz zjednoczyć się w skutecznej walce z terroryzmem . "Trzeba powiedzieć 'dość'" - mówiła premier Szydło. Dodała, że terroryści działają w Europie coraz śmielej i pozostają bezkarni. "Trzeba przeciwstawić się tej pladze, która zaczyna coraz bardziej trawić Europę" - mówiła szefowa rządu.

Wieniec przed ambasadą Belgii w Warszawie złożył dziś także minister obrony narodowej Antoni Macierewicz. Szef MON podkreślił, że Polacy są solidarni z Belgami po zamachach terrorystycznych w Brukseli. "Wszyscy jesteśmy wstrząśnięci, ale nie przerażeni" - mówił. Zdaniem Antoniego Macierewicza, Europa ma świadomość, że przeciwnik jest okrutny, lecz słaby. "Te działania są świadectwem słabości i tchórzostwa, nasza solidarność będzie silniejsza" - powiedział szef MON.

Wczoraj wieniec biało-czerwonych kwiatów złożył prezydent Andrzej Duda, a także marszałek Senatu Stanisław Karczewski i prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Placówkę Belgii odwiedził też wczoraj ambasador Francji w Polsce Pierre Buhler, dziś kolejni dyplomaci, między innymi z Kanady i Niemiec. Pod ambasadę przychodzą też warszawiacy; zostawiają kwiaty, zapalają znicze i świeczki. Pojawiły się też napisy po polsku i francusku "Brukselczycy: Polska i Warszawa są z Wami!", "Nie dla terroru!", "Kondolencje dla rodzin pomordowanych.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/M.Pieśniewski/esz/gaj

Źródło:IAR
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (3)

dodaj komentarz
~Rychu
Antek wypowie wojne ISIS i wysle na bliski wschod torunskie szwadrony smierci ktore przy pomocy sztucznej mgly i odbiornikow radiowych zestrojonych na jedynie sluszna stacje nawroci rzesze kebabow
~Adolf
Musi sie pomodlic ,tylko do ktorego boga
~WW
Boshe, już widzę tych terrorystów przerażonych walnięciem pięścią w stół Pani Premier.
Jeśli wystarczyło powiedzieć "dość" terroryzmowi żeby zniknął, to dlaczego dopiero teraz????

Powiązane: Zamachy terrorystyczne w Brukseli

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki