REKLAMA

Szybki dostęp do historii kredytowej – rusza aplikacja mobilna BIK

2021-01-18 08:45
publikacja
2021-01-18 08:45
Szybki dostęp do historii kredytowej – rusza aplikacja mobilna BIK
Szybki dostęp do historii kredytowej – rusza aplikacja mobilna BIK
fot. Giftpundits.com / / Pexels

Podgląd alertów, sprawdzenie oceny punktowej, zastrzeżenie dowodu tożsamości – to niektóre z opcji dostępnych dla użytkowników nowej aplikacji mobilnej BIK. Oprogramowanie można pobrać na urządzenia z Androidem lub iOS.

Biuro Informacji Kredytowej już kilka lat temu przebudowało swój serwis internetowy, a następnie zaproponowało pakiety usług przeznaczonych dla osób, które chcą mieć ścisłą kontrolę nad swoimi finansami. Z początkiem roku ruszyła aplikacja mobilna, która daje szybki dostęp do informacji gromadzonych przez biuro oraz kilka dodatkowych możliwości.

Jeśli użytkownik posiadał już konto w serwisie BIK, może je połączyć z aplikacją mobilną i korzystać z prostszego logowania – za pomocą numeru PIN lub, opcjonalnie, czytnika biometrycznego w smartfonie. W aplikacji można również zarejestrować się po raz pierwszy i przejść proces weryfikacji tożsamości.

BIK proponuje dwa warianty płatnego dostępu do usług. Podstawowy pakiet kosztuje 9,99 zł miesięcznie, a dostęp do szczegółowego raportu BIK jest wówczas dodatkowo jednorazowo płatny (27,99 zł). Wariant rozszerzony kosztuje 49,99 zł, z opłatą pobieraną co trzy miesiące. W tej opcji użytkownik może korzystać z raportów bez limitów. Należność subskrypcyjną można uregulować kartą płatniczą, a transakcje rozliczane są przez firmę Blue Media.

fot. / / Bankier.pl

Na głównym ekranie aplikacji prezentowane są ocena punktowa BIK, wskaźnik BIK (informujący o syntetycznie o statusie kredytobiorcy, opóźnieniach w spłacie), dane o aktywnych zobowiązaniach oraz skrót do Alertów BIK (powiadomieniach o próbach wyłudzenia i opóźnieniach w spłacie kredytów i pożyczek).

Wśród opcji dostępnych na telefonie znalazły się także Analizator Kredytowy, pozwalający ocenić wstępnie zdolność kredytową (także w oparciu o dane z raportu BIK) oraz możliwość zastrzeżenia dokumentu tożsamości i ustawienia zastrzeżenia kredytowego (odnotowane w bazie BIK ma informować kredytodawców, że nie chcemy zaciągać zobowiązań). Użytkownicy BIK mogą także sięgnąć po BIK Protect, czyli moduł analizujący podstawowe informacje o urządzeniu i informujący o potencjalnych „mobilnych” zagrożeniach.

MK

Źródło:
Tematy
Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Advertisement

Komentarze (8)

dodaj komentarz
kaminski-finance
Przypominam, że oprócz możliwości sprawdzenia swojej sytuacji w BIK zakupienie dostępu do BIK daje pewną ukryta korzyść: alerty BIK. Jeśli ktokolwiek wyłudzi nasze dane i będzie chciał zaciągnąć na nas kredyt/pożyczkę, dostaniem sms'a i maila z taką informacją. Dzięki temu unikniemy przykrości. Dodatkowo Przypominam, że oprócz możliwości sprawdzenia swojej sytuacji w BIK zakupienie dostępu do BIK daje pewną ukryta korzyść: alerty BIK. Jeśli ktokolwiek wyłudzi nasze dane i będzie chciał zaciągnąć na nas kredyt/pożyczkę, dostaniem sms'a i maila z taką informacją. Dzięki temu unikniemy przykrości. Dodatkowo warto mieć na uwadze, że analogiczny BIK posiadają także spółki i on również jest w banku sprawdzany przy wnioskowaniu o kredyt (obrotowy/inwestycyjny/hipoteczny dla spółki). Opisałem to tutaj: https://kaminski-finance.pl/czy-twoja-spolka-ma-swoj-bik/
zenonn
BIK, BIG, KRD, ERIF, RDN i komu jeszcze zapłacic za bezsensowne sprawdzenie?
Rządzący teoretycznego kraju popierają złodziejstwo.
Fuj
zenonn
https://subiektywnieofinansach.pl/moj-bik-aplikacja-do-monitorowania-relacji-z-bankiem-czy-warto-ja-miec/
bartosz_chf
Dlatego, że administrator bardzo nie lubi linków zewnętrznych to jeszcze raz spieszę poinformować wszystkich że raport kredytowy z BIK można otrzymać zupełnie za darmo, wystarczy znać swoje prawa w związku z RODO. Dla zainteresowanych wystarczy wpisać w wyszukiwarce "odfrankuj kredyt raport kredytowy bik za darmo".Dlatego, że administrator bardzo nie lubi linków zewnętrznych to jeszcze raz spieszę poinformować wszystkich że raport kredytowy z BIK można otrzymać zupełnie za darmo, wystarczy znać swoje prawa w związku z RODO. Dla zainteresowanych wystarczy wpisać w wyszukiwarce "odfrankuj kredyt raport kredytowy bik za darmo". Jest to informacja publiczna, zupełnie legalna. Wystarczy znać ustawę i znać swoje prawa.
zenonn
Darmowy jest tyle wart ile kosztuje
https://subiektywnieofinansach.pl/w-bik-nie-mozna-juz-zamowic-darmowej-tzw-informacji-ustawowej-co-sie-stalo-i-czy-zostaly-nam-juz-tylko-komercyjne-raporty/
Jak sprawdzić BIK bezpłatnie? Okazuje się więc, że w BIK sprawdzenie siebie za darmo jest możliwe, pod warunkiem że składasz
Darmowy jest tyle wart ile kosztuje
https://subiektywnieofinansach.pl/w-bik-nie-mozna-juz-zamowic-darmowej-tzw-informacji-ustawowej-co-sie-stalo-i-czy-zostaly-nam-juz-tylko-komercyjne-raporty/
Jak sprawdzić BIK bezpłatnie? Okazuje się więc, że w BIK sprawdzenie siebie za darmo jest możliwe, pod warunkiem że składasz wniosek o „kopię danych” nie częściej, niż raz na 6 miesięcy.

Wniosek o bezpłatny raport BIK możesz złożyć osobiście w Centrum Obsługi Klienta w Warszawie, wysyłając pismo na jego adres korzystając ze swojego konta w serwisie BIK.

Należy przy tym pamiętać, że czas oczekiwania na taki raport jest dłuższy niż na jego płatną wersję (do miesiąca), a zakres zawartych w nim informacji jest ograniczony do wymagań narzuconych przez ustawę. Jednorazowy raport BIK za darmo to możliwość, z której możesz skorzystać nawet 2 razy w roku.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
uczen_manueli_g
Przed chwilą apka zainstalowana, bez dostępu do lokalizacji itp.
Najlepiej mieć wcześniej konto w necie a potem w telefonie wchodzisz tylko na pin.
Stówa na rok za pełny pakiet. Każdy ruch w bankach lub instytucjach finansowych zrzeszonych w BIK, dotyczący Twoich danych personalnych jest rejestrowany. I dostajesz info
Przed chwilą apka zainstalowana, bez dostępu do lokalizacji itp.
Najlepiej mieć wcześniej konto w necie a potem w telefonie wchodzisz tylko na pin.
Stówa na rok za pełny pakiet. Każdy ruch w bankach lub instytucjach finansowych zrzeszonych w BIK, dotyczący Twoich danych personalnych jest rejestrowany. I dostajesz info o tym, np sms.
Można szybko zareagować.
No i najważniejsze to terminowo pokrywać wszelkie należności. Wysoki wskaźnik punktowy fajnie działa na psychikę.

blind-oln
Jedyna sensowna funkcja BIKu to te alerty o zaciąganych kredytach, ale żeby je mieć, to nie trzeba płacić 100 zł, a 24 zł przez ich serwis internetowy.

Powiązane: Budżet rodziny

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki