REKLAMA

Szwedzka gospodarka zaskoczyła

2015-07-30 09:50
publikacja
2015-07-30 09:50
thetaXstock

Po Wielkiej Brytanii i Hiszpanii Szwecja była trzecim krajem UE, który pochwalił się danymi o wzroście gospodarczym. Wynik okazał się o wiele lepszy od oczekiwań.

W drugim kwartale tego roku szwedzka gospodarka urosła o 1% w ujęciu kwartalnym oraz o 3% w ujęciu rocznym. To wynik lepszy zarówno od odnotowanego w pierwszym kwartale (0,4% k/k i 2,6% r/r), jak i od oczekiwań analityków (0,7% k/k i 2,5% r/r).

Na niespodziewanie dobry odczyt szwedzkiego PKB zareagował oczywiście rynek walutowy. Korona szwedzka umocniła się do euro do poziomu obserwowanego ostatnio we wtorek. Za jedno euro zapłacić trzeba 9,444 SEK.

Michał Żuławiński

Źródło:
Tematy
Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Advertisement

Komentarze (29)

dodaj komentarz
~InGoodWeTrust
Niestety nie dowiedziałem się czy to wynik sprzedaży Grippenów do Indii czy jakieś inne szczególne wydarzenie.
~nie_dla_islamizacji
Niech rośnie, z czegoś trzeba przecież wypłacać socjal rzeszom imigrantów. Niezły czad był tam ostatnio. Prawicowa partia zwołała paradę homosiów w dzielnicy zamieszkałej w 70% przez muzułmanów, na co lewica zbojkotowała homoparadę.
~plazowicz
Lepszy etatyzm i wysokie podatki niż PRL bis, raj złodziei. O niebo, a może nawet kilka.
~tht
hehee dobre korona wzrosła do euro tyko zapomniol powiedziec ze 2 lata temu za 1 euro cza bylo dac 8,30sek a terra 9,30sek!!!!!!!!!!!ale POdrozala korona
~Squered
Jak zmiana z 8,3 na 9,3 za Euro to korona potaniała, artysto. Kosztowała 0,123€ a teraz 0,110€, czyli taniej.
~Dżejms odpowiada ~Squered
Czy ktoś przy pomocy łopaty powinien wytłumaczyć dlaczego dostajesz same minusy?
~morgul
jak widac ruskie embargo zadzialalo bardzo korzystnie na UE natomiast rosja szoruje po dnie inflacja po 15-17% PKB - 5 % a najgorsze ciagle przed nimi
~zbyszek1
Gdyby tak wiele polskich firm nie straciło tak wiele jak straciło, to można byłoby mieć satysfakcję. Ruskiego rynku nie da się zastąpić zadnym innym bo takiego barachła i to jeszcze za dobre pieniądze nie da się upchnąć gdzekolwiek indziej. No ale sankcje były konieczne więc sprawa jest Gdyby tak wiele polskich firm nie straciło tak wiele jak straciło, to można byłoby mieć satysfakcję. Ruskiego rynku nie da się zastąpić zadnym innym bo takiego barachła i to jeszcze za dobre pieniądze nie da się upchnąć gdzekolwiek indziej. No ale sankcje były konieczne więc sprawa jest bazdyskusyjna.
~plazowicz odpowiada ~zbyszek1
Nawet Zbyszek zaczyna mówić ludzkim głosem. Wigilia jaka?
~poldek odpowiada ~zbyszek1
Mieć satysfakcje że co? Że ludzie w Rosji głodują. Precz z egoizmem!!!

Powiązane: Gospodarka i dane makroekonomiczne

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki