REKLAMA
WAŻNE

Szkoły znów idą do likwidacji, bo nie ma na nie pieniędzy

2013-01-10 02:35
publikacja
2013-01-10 02:35
Do końca lutego samorządy mają czas na wytypowanie szkół do likwidacji - ostrzega "Dziennik Gazeta Prawna". Z informacji gazety wynika, że wiele placówek może zostać zamkniętych.

szkoła
Image licensed by Ingram Image

Samorządy najczęściej postulują zamykanie podstawówek. Na przykład do kuratorium w Poznaniu trafiły uchwały o zamiarze zamknięcia 11 placówek. Aż 7 to szkoły podstawowe. W województwie rzeszowskim, na razie, wszystkie wytypowane do kasacji placówki to szkoły dla najmłodszych. Do mazowieckiego kuratorium tylko w pierwszym tygodniu stycznia samorządy przekazały wykaz 21 placówek do likwidacji, 11 z nich to również podstawówki. Z mapy znikną też szkoły w województwach pomorskim, opolskim oraz warmińsko-mazurskim i dolnośląskim - wylicza "Dziennik Gazeta Prawna".

Szkoła krzywdzi dzieci» Szkoła krzywdzi dzieci
Kasowanie placówek oświatowych to niełatwa decyzja, do której samorządy zmuszają trudna sytuacja finansowa, zmniejszająca się liczba dzieci, a także skostniałe przepisy karty nauczyciela. Z najnowszych danych MEN wynika, że tylko w zeszłym roku zlikwidowano 349 szkół. To o 49 więcej niż rok wcześniej.

IAR/DGP/lm/ab
Źródło:IAR
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (6)

dodaj komentarz
~kora
Nauczyciele pracują w systemie trójkowym, trzech nauczycieli na dwa etaty, co rok jeden na rocznym zwolnieniu lekarskim! Do tego mają wypłacane 13 i tzw. 14 pensje! W tej sytuacji samorządy muszą finansować nauczycieli, zamiast drogi czy inwestycje! To co się dzieje to SKANDAL!!!
~boro
Szkół, a przede wszystkim nauczycieli jest za dużo! Czas na poważną reformę, a nie kosmetyczne zmiany polegające na likwidacji kilkudziesięciu placówek. Problem polega na tym, że uczniów ubywa a nauczycieli przybywa - co jest absurdem! Kolejnym absurdem jest tzw. 14 pensja nauczycielska, roczne płatne urlopy i 18 to godzinny Szkół, a przede wszystkim nauczycieli jest za dużo! Czas na poważną reformę, a nie kosmetyczne zmiany polegające na likwidacji kilkudziesięciu placówek. Problem polega na tym, że uczniów ubywa a nauczycieli przybywa - co jest absurdem! Kolejnym absurdem jest tzw. 14 pensja nauczycielska, roczne płatne urlopy i 18 to godzinny tydzień pracy!
~endi
W Indiach 30% to analfabeci , nie mają szkół , kuratoriów ... a zarobki są porównywalne z polskimi ... więc po co nam to całe rozdęte szkolnictwo ?
stockk odpowiada ~endi
Szkolnictwo jest po to żebyś wiedział, iż przed przecinkiem nie stawia się spacji.
~razor
Należy zlikwidować kuratoria i połowę nauczycielskich etatów, wprowadzić dla nauczycieli kodeks pracy i 40 godz pracy w tygodniu. Do tego wycofać religię ze szkół publicznych. To jest rozwiązanie problemów polskiego szkolnictwa i miliardowe oszczędności!!!

Powiązane: Edukacja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki