REKLAMA
PIT 2023

Szkody na rzecz PZPN. CBA zatrzymała kolejną osobę w śledztwie

2022-12-02 09:14, akt.2022-12-02 10:47
publikacja
2022-12-02 09:14
aktualizacja
2022-12-02 10:47

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało kolejną osobę w śledztwie dotyczącym wyrządzenia szkody 1 mln zł Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej - dowiedziała się PAP.

Szkody na rzecz PZPN. CBA zatrzymała kolejną osobę w śledztwie
Szkody na rzecz PZPN. CBA zatrzymała kolejną osobę w śledztwie
fot. Andrzej Hulimka / / FORUM

Zespół prasowy CBA potwierdził w piątek PAP, że zatrzymany to Andrzej P.

"Z uwagi na to, że czynności są w toku, to wszystkie informacje, które możemy przekazać" - zaznaczył zespół w rozmowie z PAP.

Zatrzymany pełni funkcję prezesa zarządu Sportfive sp. z o.o., która to spółka następnie działała pod nazwą Lagardere Sports Poland sp. z o.o. - dowiedziała się PAP.

To kolejna osoba zatrzymana do śledztwa prowadzonego pod nadzorem zachodniopomorskiego wydziału zamiejscowego departamentu ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie - zaznaczył zespół.

Wcześniej w śledztwie dotyczącym wyrządzenia PZPN szkody 1 mln zł Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało cztery osoby b. sekretarza generalnego Macieja S. i obecnego członka zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej Jakuba T. jego żonę Iwonę T. oraz Gabrielę M. - byłą prezes spółki OSTTAIR.

To jeden z wątków wynikających ze śledztwa w sprawie tzw. afery melioracyjnej. 

autor: Aleksander Główczewski

Źródło:PAP
Tematy
Sprawdź kredyt hipoteczny w Citi Handlowy!

Sprawdź kredyt hipoteczny w Citi Handlowy!

Komentarze (1)

dodaj komentarz
podatnik-
W związku z przypomnieniem o aferze w PZPN mam pytanie do ministra Ziobry gdzie są zarzuty dla Przewodniczącego Konfederacji Lewiatan a jednocześnie geniusza gospodarczego PRLu bis Macieja Wituckiego: - który to doprowadził do ruiny finansowej TP S.A. następnie Orange PL, akcje spadły do 6 PLN( za śp. doktora Pośrednika vel Kulczyk W związku z przypomnieniem o aferze w PZPN mam pytanie do ministra Ziobry gdzie są zarzuty dla Przewodniczącego Konfederacji Lewiatan a jednocześnie geniusza gospodarczego PRLu bis Macieja Wituckiego: - który to doprowadził do ruiny finansowej TP S.A. następnie Orange PL, akcje spadły do 6 PLN( za śp. doktora Pośrednika vel Kulczyk akcje były po 38 PLN), spadek wartości firmy o 80%, dywidendy brak, tylko Zarząd i RN bez zmian zarobki zawsze w milionach(Zarząd, setki tysięcy RN), następnie powtórzenie numeru z Work Service i w nagrodę za swoje dokonania tow. Henryka Bochniarz oddaje mu swój stołek w Konfederacji Lewiatan tak wygląda PRL bis od środka i do tego facet jest na tyle grubiański,że chce nauczać innych Odpowiedzialnego Biznesu!

Powiązane: Prokuratura na tropie przestępstw

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki