REKLAMA

Szef Pfizera Albert Bourla zakażony koronawirusem

2022-08-15 21:48
publikacja
2022-08-15 21:48
Szef Pfizera Albert Bourla zakażony koronawirusem
Szef Pfizera Albert Bourla zakażony koronawirusem
fot. Pool / / Reuters

Prezes koncernu farmaceutycznego Pfizer Albert Bourla otrzymał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa, o czym poinformował w poniedziałek na Twitterze.

60-letni Bourla przyjął cztery dawki szczepionki przeciw Covid-19 produkcji swojej firmy. Jak napisał, ma "bardzo łagodne symptomy" choroby i zamierza się izolować. Przekazał także, że rozpoczął przyjmowanie leku Paxlovid, czyli jednego z dwóch preparatów przeciw koronawirusowi, które zostały dopuszczone do stosowania przez amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków (FDA).

Prezydent USA Joe Biden i jego główny doradca medyczny Anthony Fauci niedawno zakazili się koronawirusem, mimo że przyjęli wcześniej drugą dawkę przypominającą szczepionki. Podobnie jak Bourla, obaj mężczyźni rozpoczęli terapię Paxlovidem. Obaj doświadczyli też później "odbicia Paxlovidu", co oznacza, że ponownie otrzymali pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa po początkowym negatywnym teście wkrótce po zakończeniu terapii lekowej - podał amerykański portal The Hill.

Bourla jest zakażony subwariantem Omikronu BA.5, który dominuje obecnie w Stanach Zjednoczonych, stanowiąc prawie 90 proc. przypadków zakażenia koronawirusem w tym kraju. (PAP)

kjm/ ap/

Źródło:PAP
Tematy
Wyprodukuj wodę pod własną marką

Wyprodukuj wodę pod własną marką

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
dididif
z artykułu wynika, że znakowanie komunizmem nie pozostawia w mózgu żadnych wątpliwości.

znowu sukces!!!

Powiązane: Zakażeni koronawirusem

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki