REKLAMA

Szef KPRM: Jesteśmy zdeterminowani, by uniknąć drugiego lockdownu

2020-10-22 08:52
publikacja
2020-10-22 08:52
fot. Daniel Gnap / Kancelaria Premiera RP

Szef KPRM Michał Dworczyk powiedział w czwartek, że rząd jest zdeterminowany, by uniknąć drugiego lockdownu. Musimy zabiegać i walczyć o życie, zdrowie Polaków, ale musimy też chronić gospodarkę - podkreślił Dworczyk.

"Jesteśmy zdeterminowani, by uniknąć drugiego lockdownu. Wiemy, jakie miał konsekwencje dla gospodarki nie tylko polskiej, ale i europejskiej lockdown wiosenny. My musimy przede wszystkim oczywiście zabiegać i walczyć o zdrowie i życie Polaków, natomiast z drugiej strony musimy również chronić gospodarkę" - powiedział Dworczyk w TVP1.

Szef KPRM wskazywał, że jeśli gospodarka upadnie, nie będzie środków również na służbę zdrowia. "W związku z tym to jest takie kroczenie wąską granią. Natomiast na razie ten plan +drogi środka+ udaje się realizować i mam nadzieję, że nadal tak będzie" - zaznaczył.

Dworczyk pytany był również, czy zapadły już decyzje w sprawie nauczania hybrydowego lub zdalnego w starszych klasach szkół podstawowych.

"Wczoraj do późna trwała dyskusja na ten temat, natomiast ostateczne decyzje będą najprawdopodobniej dziś zapadały. Tak jak pan premier zapowiadał, że najstarsze klasy w szkołach podstawowych rzeczywiście będą uczyły się albo w formule hybrydowej, albo w ogóle zdalnie" - powiedział szef KPRM.(PAP)

Autorka: Sylwia Dąbkowska-Pożyczka

sdd/ mok/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (3)

dodaj komentarz
bool
wierzymy w was, tylko nie zamykajcie lasów, bo to nas dobije...
secundus
jakby chcieli uniknąć zamknięcia, robiliby mniej badań
samsza
Czy pani Sylwia Dąbkowska wzięła Pożyczkę (za męża) czy ma to od urodzenia ?

Powiązane: Koronawirus a gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki