REKLAMA

Syryjska opozycja rozczarowana sytuacją

2013-09-10 13:27
publikacja
2013-09-10 13:27

Syryjska opozycja jest rozczarowana sytuacją wokół ich kraju. Żadnej z grup opozycyjnych nie podoba się pomysł, aby Baszar al-Asad oddał cały arsenał broni chemicznej społeczności międzynarodowej i uniknął w ten sposób międzynarodowej interwencji. Zgodę na takie rozwiązanie, jak informuje agencja Interfax, wyraziły właśnie syryjskie władze.

Jak relacjonuje z Bejrutu specjalny wysłannik Polskiego Radia Wojciech Cegielski, większość syryjskich grup opozycyjnych wyraziła rozczarowanie rosyjskim pomysłem. Aktywiści przekonują, że reżim Baszara al-Asada chce w ten sposób wywieźć wspólnotę międzynarodową w pole.

To próba zyskania na czasie. Oni chcą oszukać świat i coś w tym czasie zrobić. Tak samo było przez ostatnie dwa lata. Słyszeliśmy już różne oświadczenia i obietnice. Poza tyn, czy to w porządku, gdy oddadzą całą broń chemiczną pod kontrolę świata i dalej będą zabijać ludzi rakietami? To nie ma większego sensu - mówi w rozmowie ze specjalnym wysłannikiem Polskiego Radia aktywistka z Damaszku Susan Ahmad.

Syryjscy opozycjoniści, niezależnie od podziałów, uważają, że Amerykanie powinni zaatakować Damaszek i doprowadzić tym samym do obalenia Baszara al-Asada. Przedstawiciele Frontu Al-Nusra, najbardziej radykalnego islamskiego ugrupowania w Syrii oświadczyli, że zgadzają się na atak, tylko pod warunkiem, że odsunie to Asada od władzy.

Z kolei rosyjskie MSZ oskarżyło dzisiaj syryjską opozycję prowokacje. W specjalnym oświadczeniu rosyjska dyplomacja przekonuje, że dowody na użycie broni chemicznej przez reżim w Damaszku zostały sfabrykowane.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Wojciech Cegielski, Bejrut/jj

Źródło:IAR
Tematy
Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj nawet 1300 zł premii!

Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj nawet 1300 zł premii!

Advertisement

Powiązane: Łatwiejszy dostęp do broni

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki