REKLAMA
JUŻ JUTRO

Syndyk: Sąd ogłosił upadłość Idea Banku

2022-07-27 15:09
publikacja
2022-07-27 15:09
Syndyk: Sąd ogłosił upadłość Idea Banku
Syndyk: Sąd ogłosił upadłość Idea Banku
fot. siekierski.photo / / Shutterstock

Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XVIII Wydział Gospodarczy, ogłosił upadłość Idea Banku - poinformował w środę PAP syndyk masy upadłości Idea Banku. Ogłoszona upadłość nie ma żadnego wpływu na główną część przedsiębiorstwa bankowego i jego klientów przejętych przez Bank Pekao - dodano.

Z końcem 2020 roku Bankowy Fundusz Gwarancyjny poddał przymusowej restrukturyzacji Idea Bank, który został przejęty przez Bank Pekao. W wyniku procesu doszło do przejęcia wybranych zobowiązań Idea Banku przez Pekao z wyłączeniem zobowiązań m.in. z tytułu obligacji GetBack, które Idea Bank oferował swoim klientom do sprzedaży. Zgodnie z zasadą pokrywania przez właścicieli strat zagrożonego upadłością banku, akcje banku, podobnie jak obligacje podporządkowane, zostały umorzone.

"26 lipca 2022 r. Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XVIII Wydział Gospodarczy ogłosił upadłość Idea Bank S.A. z siedzibą w Warszawie" - poinformował w środę w komunikacie przesłanym PAP syndyk masy upadłości Idea Bank Marcin Kubiczek, którego sąd wyznaczył na syndyka, jak kwalifikowanego doradcy restrukturyzacyjnego.

Postanowienie sądu zostało obwieszczone w Krajowym Rejestrze Zadłużonych.

"Sąd Rejonowy dla m.st.Warszawy, XVIII Wydział Gospodarczy, (...) obwieszcza, że postanowieniem z 26 lipca 2022 r. wydanym w sprawie o ogłoszenie upadłości dłużnika, którym jest Idea Bank Spółka Akcyjna (...) postanowił: ogłosić upadłość dłużnika, którym jest Idea Bank Spółka Akcyjna w Warszawie; wezwać wierzycieli upadłego do zgłoszenia wierzytelności syndykowi za pośrednictwem systemu teleinformatycznego obsługującego postępowanie sądowe, w terminie trzydziestu dni od dnia obwieszczenia postanowienia o ogłoszeniu upadłości w Rejestrze" - przekazano w Obwieszczeniu postanowienia o ogłoszeniu upadłości zamieszczonym w Krajowym Rejestrze Zadłużonych.

Syndyk poinformował, że podjął wszystkie obowiązki przewidziane przez ustawę Prawo upadłościowe, "mające na celu inwentaryzację zobowiązań upadłego Banku, jak i jego majątku, który stał się masą upadłości mającą na celu jak najwyższe zaspokojenie wierzycieli".

"Syndyk zwraca się do wszystkich wierzycieli Idea Bank S.A., do zgłaszania roszczeń zgodnie z obowiązującymi przepisami w drodze elektronicznej poprzez Krajowy Rejestr Zadłużonych do dnia 25.08.2022 r., niezależnie od ich tytułu, czy też dotychczasowej sporności. O zasadności zgłaszanych roszczeń będzie decydował syndyk, a następnie sędzia-komisarz oraz sąd upadłościowy zgodnie z przepisami prawa upadłościowego" - przekazał syndyk.

Syndyk wyjaśnił, "iż ogłoszona upadłość dotyczy wyłącznie tej części działalności Idea Bank, która nie została przejęta zgodnie z decyzją o wszczęciu przymusowej restrukturyzacji z dnia 30.12.2020 r.". "Nie ma zatem ona żadnego wpływu na główną część przedsiębiorstwa bankowego i jego klientów przejętych przez Bank Pekao S.A." - podkreślił syndyk. (PAP)

aop/ pad/

Źródło:PAP
Tematy
Przekonaj się, dlaczego warto wziąć kredyt gotówkowy w mBanku (RRSO 20,53%)

Przekonaj się, dlaczego warto wziąć kredyt gotówkowy w mBanku (RRSO 20,53%)

Komentarze (20)

dodaj komentarz
lukaszslask
no,czyli Pekao nie zarobilo jeszcze zlotowki na przejetych po Idei kredytach, a juz musi dawac wakacje kredytowe,swietny biznes,juz nie mowiac o tym ile nie splacalnych bedzie tych kredytow,bo ponoc rozdawali na lewo i prawo.....
jas2
Miałem do czynienia z tym bankiem i mówiąc delikatnie, nie jestem zadowolony.
Nie wiem jak przy tak wysokich prowizjach i kosztach kredytu, ten bank wpadł w kłopoty. Chyba, że właśnie dlatego?
pstrzezek
Jaś a ty miałeś do czynienia z rzeczywistością? Bo twoje wpisy na to nie wskazują ;)
jas2 2022-07-19 12:48
Bo słaba, niedowartościowana waluta jest dobra dla gospodarki.
jas2 2022-07-08 00:49
Inflacja na nic nie wpływa...
jas2 2022-07-08 09:59
Pieniądze nie są do oszczędzania. Oszczędzać należy wodę, prąd, gaz.
interstellar
A ja czekam na upadłość Jarosława i Glapińskiego.
Zabrali dobrą część banku do Pekao. Resztę zostawili na pastwę losu.

To tak, jakby podeszli do kogoś z chorym żołądkiem, odebrali dobre serce i wątrobę i powiedzili: teraz padaj.
Dajmy im jeszcze 4 lata, a zostanie tylko to co pisowskie. Jak u Putina i u SLD (afera Rywina),
A ja czekam na upadłość Jarosława i Glapińskiego.
Zabrali dobrą część banku do Pekao. Resztę zostawili na pastwę losu.

To tak, jakby podeszli do kogoś z chorym żołądkiem, odebrali dobre serce i wątrobę i powiedzili: teraz padaj.
Dajmy im jeszcze 4 lata, a zostanie tylko to co pisowskie. Jak u Putina i u SLD (afera Rywina), tylko SLD na szczęście nikt już nie musi pamiętać, bo Polacy wiele lat temu poszli po rozum do głowy. Ciekawe czy tym razem zdążą.
bha
Nie pierwsza i nie ostatnia na rynku !!!!!
aod
Pamiętam jak Giertych przy przymusowej restrukturyzacji Idea Banku odgrażał się butnie, że zaskarży tę decyzję do NSA. Jak widać nic to nie dało. Wychodzi na to, że z Giertycha jest adwokat jak z koziej dupy trąba.
interstellar
Giertych chyba się zagubił i poświęcił zbyt dużo życia na nienawiść do Jarosława Polskę-Zbawa.

Giertych wiele lat temu rządził Polską w koalicji z PIS i Lepperem, ale Jarosław postanowił pozbyć się koalicjantów i zarządził przedwczesne wybory - finalnie to był niewypał Jarka (nie pierwszy i nie ostatni), bo przegrał z PO i
Giertych chyba się zagubił i poświęcił zbyt dużo życia na nienawiść do Jarosława Polskę-Zbawa.

Giertych wiele lat temu rządził Polską w koalicji z PIS i Lepperem, ale Jarosław postanowił pozbyć się koalicjantów i zarządził przedwczesne wybory - finalnie to był niewypał Jarka (nie pierwszy i nie ostatni), bo przegrał z PO i stracił władzę na 8 lat. Wygląda, że Giertych próbuje się odgryźć i w pewnych kwestiach przesadza.
jas2 odpowiada interstellar
Na początku wydawało się, że Giertych jest OK. Ze ma podejście patriotyczne. Że stara się postawić szkolnictwo na nogi.
Potem niestety był zgrzyt: Amnestia dla maturzystów.
xiven
czarnecki to podręcznikowy janusz biznesu, spadł z rowerka, zrzucili go... tak czy siak, dobrze
pstrzezek
A mógł się Czarnecki zgodzić na układ, dać łapówę i mieć spokój? Mógł. I po co mu to było. Myślał że jak nagra rządowego bandytę to mu to w czymś pomoże. Ta władza to układ zamknięty i pokazała wyraźnie że albo idziesz na układ albo cie nie ma. A tempe masy pokroju grzesia poniżej łykają bajkę o banksterze. Jednocześnie chwaląc Morawieckiego,A mógł się Czarnecki zgodzić na układ, dać łapówę i mieć spokój? Mógł. I po co mu to było. Myślał że jak nagra rządowego bandytę to mu to w czymś pomoże. Ta władza to układ zamknięty i pokazała wyraźnie że albo idziesz na układ albo cie nie ma. A tempe masy pokroju grzesia poniżej łykają bajkę o banksterze. Jednocześnie chwaląc Morawieckiego, pierwszego bankstera RP

Powiązane: Restrukturyzacja Idea Banku

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki