REKLAMA

Sygnity wyemituje obligacje, aby spłacić umowę restrukturyzacyjną

2021-06-14 20:48
publikacja
2021-06-14 20:48
Sygnity wyemituje obligacje, aby spłacić umowę restrukturyzacyjną
Sygnity wyemituje obligacje, aby spłacić umowę restrukturyzacyjną
fot. Krystian Maj / / FORUM

Sygnity zawarło umowę m.in. z Value FIZ, ws. objęcia przez obligacji, dzięki czemu pozyska środki pozwalające na spłatę zadłużenia i zakończenie umowy restrukturyzacyjnej. Wartość nominalna emisji to 54 mln zł., zaś okres finansowania został przewidziany na 3 lata - poinformowała spółka w komunikacie.

"Spółka zawarła z Value Funduszem Inwestycyjnym Zamkniętym oraz innym niepowiązanym ze Spółką podmiotem finansowym (...) porozumienie w sprawie objęcia obligacji w związku z planowaną przez Spółkę emisją obligacji w ramach procesu refinansowania zadłużenia (...). Emitent wskazuje, że oba ww. podmioty są stronami Umowy Restrukturyzacyjnej z dnia 27 kwietnia 2018 roku, zawartej przez Spółkę z jej wierzycielami" - napisała spółka w komunikacie.

Przyszli obligatariusze zobowiązali się do objęcia obligacji trzyletnich o wartości do 54 mln zł. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na spłatę wierzytelności wynikających z umowy restrukturyzacyjnej. W związku z tym zawarto odrębne porozumienie z wierzycielami, pozwalające na wcześniejsze zakończenie umowy restrukturyzacyjnej - wierzyciele zgodzili się na emisję obligacji i ustanowienie zabezpieczeń pod warunkiem, że dotychczasowe zobowiązania zostaną spłacone do 30 czerwca 2021 roku.

Jak napisano w komunikacie prasowym "spłata tego zadłużenia zakończy z sukcesem ważny etap procesu transformacji Sygnity i otworzy przed spółką szereg możliwości dalszego rozwoju". "Pozyskane środki oraz gotówka wypracowana przez spółkę pozwolą na pełne zaspokojenie wierzycieli i – tym samym – zakończenie wymagającej Umowy Restrukturyzacyjnej" - dodano.

"To, że obligacje zostaną objęte przez dwóch dotychczasowych wierzycieli, w tym jednego z akcjonariuszy spółki, to jasny sygnał ich zaufania do spółki oraz przekonania, że Sygnity utrzyma zdolność systematycznego generowania wysokich przepływów gotówkowych" – komentuje cytowana w komunikacie prasowym Inga Jędrzejewska, CFO i członkini zarządu Sygnity. "Zakończenie Umowy Restrukturyzacyjnej nie tylko oznacza zniesienie wielu ograniczeń, choćby jeśli chodzi o wypłaty ewentualnej dywidendy, ale zdejmuje też ze spółki szereg obowiązków związanych z obsługą takiej umowy, co pozwoli ograniczyć koszty ponoszone dotychczas przez Sygnity – kontynuuje Inga Jędrzejewska. – Emisja obligacji nastąpi na korzystnych dla spółki warunkach" – dodaje.

"Dzięki planowanej emisji obligacji nie tylko spłacimy długi, ale będziemy mogli uwolnić środki na rozwój, innowacyjne pomysły i inwestycje. Chcemy być organizacją, której oferta produktowo-usługowa zaspakaja istotne potrzeby klientów zarówno komercyjnych, jak i publicznych. Będziemy proponować najnowsze rozwiązania oraz wyznaczać trendy w kluczowych obszarach transformacji cyfrowej gospodarki" – mówi cytowany w komunikacie prasowym prezes spółki Bogdan Zborowski.

mfm/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki