REKLAMA

Świat biznesu bierze udział w realizacji programu "Rodzina 500 Plus"

2016-03-22 17:33
publikacja
2016-03-22 17:33
Świat biznesu bierze udział w realizacji programu "Rodzina 500 Plus"
Świat biznesu bierze udział w realizacji programu "Rodzina 500 Plus"
/ YAY Foto

Klienci banków będą mogli wypełniać formularze dotyczące programu "Rodzina 500 Plus" drogą elektroniczną. Jak informuje minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska, do programu, który rusza 1 kwietnia, włączyło się do tej pory 18 banków. Minister zaznaczyła, że przeszło to najśmielsze oczekiwania resortu.

Jako pierwszy z banków do rządowego programu "Rodzina 500 Plus" dołączył PKO BP. Prezes zarządu Zbigniew Jagiełło wyjaśnił, że wypełnienie formularzy drogą elektroniczną będzie bardzo proste. Zainteresowani po wejściu na stronę i zalogowaniu się do swojego konta znajdą zakładkę z formularzem, który po wypełnieniu drogą elektroniczną zostanie przekazany do gminy przyznającej świadczenie.

Na umożliwienie złożenia wniosku o 500 złotych na dziecko za pomocą internetowego konta bankowego zdecydowały się też m.in. PKO SA, Bank BPS i banki spółdzielcze.

Jak podkreśliła minister Rafalska, składanie wniosków poprzez bankowość elektroniczną jest zupełną nowością. Wnioski mogą być też wypełniane bezpośrednio w gminie, za pośrednictwem poczty, przez portal emp@tia prowadzony przez MRPiPS i portal usług elektronicznych ZUS, ePUAP.

Program "Rodzina 500 Plus" przewiduje, że o świadczenie wychowawcze będzie mogła ubiegać się każda rodzina z dwójką lub więcej dzieci bez względu na dochody. W przypadku rodzin z jednym dzieckiem trzeba będzie spełnić kryterium dochodowe - 800 zł na osobę w rodzinie lub 1200 zł w przypadku dzieci z niepełnosprawnością.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR) Elżbieta Łukowska/dyd

Źródło:IAR
Tematy
0 zł za prowadzenie konta! Otwórz PKO Konto za Zero >>

0 zł za prowadzenie konta! Otwórz PKO Konto za Zero >>

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~program
program startuje za tydzien a w zadnym banku nie ma jeszcze gotowego rozwiazania - znowu propagandowa fikcja pisu?
~Jaska
piszę się na to, a wiem, że pko bp w tym jest. nie jestem fanką chodzenia do urzędów, drogą oline, to dobre rozwiązanie.

Powiązane: 500 zł na dziecko

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki