REKLAMA
WEBINAR

KATASTROFA SMOLEŃSLASuski: Dowody wskazują na to, że były dwa wybuchy na pokładzie Tupolewa

2023-04-11 09:33
publikacja
2023-04-11 09:33

Niewątpliwie wszystkie dowody wskazują na to, że na pokładzie Tupolewa były dwa wybuchy. Znaleziono ślady materiałów wybuchowych, a Rosja nie oddaje wraku i niszczy dowody - powiedział we wtorek w TVP wiceszef klubu parlamentarnego PiS Marek Suski.

Suski: Dowody wskazują na to, że były dwa wybuchy na pokładzie Tupolewa
Suski: Dowody wskazują na to, że były dwa wybuchy na pokładzie Tupolewa
fot. Marcin Banaszkiewicz / / FOTONEWS

Marek Suski był pytany w rozmowie w TVP o katastrofę smoleńską. Zdaniem Suskiego, był element rosyjskiej agresji i wstęp do wojny. "Ponieważ oni (Rosjanie - PAP) wiedzieli, że Polacy będą bronić demokracji, wolności i suwerenności swojej i swoich sąsiadów. Więc ta katastrofa była próbą unicestwienia możliwość wsparcia tych, którzy zostaną napadnięci" - mówił Suski.

Według niego "mamy do czynienia z pełnoekranową wojną na froncie, wojną informacyjną na kłamstwa i oszczerstwa". "Niewątpliwie wszystkie dowody wskazują na to, że był wybuch na pokładzie, a nawet dwa wybuchy. Znaleziono ślady materiałów wybuchowych. Znaleziono ślady mikrouszkodzeń, które mogą być wywołane tylko bardzo silnym wybuchem. Rosja nie oddaje wraku, niszczy dowody i główny dowód. A przecież polski samolot jest terytorium naszego kraju, jest częścią Polski. W jakimś sensie Rosja okupuje część polskiego majątku. To wszystko w domyśle jest bardzo poważnym powodem, że mają coś do ukrycia" - powiedział Suski.

W poniedziałek Stały Przedstawiciel RP przy ONZ Krzysztof Szczerski wezwał Rosję na forum Rady Bezpieczeństwa, by oddała wrak prezydenckiego samolotu, który rozbił się pod Smoleńskiem oraz zaapelował, by w pełni współpracowała z polskim śledztwem. Dodał też, że Polska pomoc Ukrainie motywowana jest m.in. pamięcią o zbrodni katyńskiej.

10 kwietnia 2010 r., w katastrofie samolotu Tu-154M pod Smoleńskiem zginęło 96 osób, wśród nich: prezydent Lech Kaczyński z małżonką Marią, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski oraz inne osobistości. Polska delegacja udawała się na uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

autor: Mateusz Mikowski

Źródło:PAP
Tematy
 Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Komentarze (71)

dodaj komentarz
arzab
Jak im się pod ogonem pali to kolejny raz wyciągają trupa z szafy !
arzab
Tak musiało być, mówił mi o tym jeden głuchoniemy a on to usłyszał od jednego niewidomego który to widział !
jezykminimalny
Powinno się znacjonalizować majątki wszystkich byłych sbeków i wszystkich od 1 sekretarza pop w górę.
pstrzezek
Takie teorie będą nadal w obiegu tak długo jak długo będzie pod to publika jak np zaczadzony max5000 poniżej ;)))
trolley
żeby się tak pisowska sekta tymi 200k Polakami tak przejmowała co ich do grobu nadmiarowo wpędziła w covidzie jak tą wycieczką zorganizowaną przez pisowskiego sługusa Sasina...
robi1979
Kończ waść wstydu oszczędź!
r4k
Kaczyński rzucił patyk z napisem "Katastrofa Smoleńska" i pieski pognały za patykiem.
Czego nie rzuci, elektorat PiS za tym leci merdając ogonkiem.
trolley
Przypominam że stoi w krzokach jeszcze jeden Tupolew. Może to jest rozwiązanie naszych problemów? :) Jestem gotów zrzucić się na paliwo, będę hojny wyjątkowo :)
max5000
To mi się w głowie nie mieści jak można było oddać śledztwo Ruskim i przyjąć za prawdziwą ich wersję że przyczyną katastrofy był błąd pilota. A ludzi którzy myślą inaczej atakować i wyśmiewać przy pomocy totalnych mediów.
trolley
też mi się w głowie nie mieści że pisowska sekta jest tak głupia a jednak...

Powiązane: Katastrofa smoleńska

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki