REKLAMA

Strategia walki z COVID-19 nie podoba się posłom PiS

2021-07-06 07:09
publikacja
2021-07-06 07:09
Strategia walki z COVID-19 nie podoba się posłom PiS
Strategia walki z COVID-19 nie podoba się posłom PiS
fot. Adam Chełstowski / / FORUM

Część polityków partii rządzącej wsparła projekt przeciw przywilejom dla zaszczepionych, które wprowadził ich własny rząd - pisze wtorkowa "Rzeczpospolita".

Dziennik przypomina, że Konfederacja wniosła niedawno do Sejmu projekt ustawy "STOP segregacji sanitarnej", zgodnie z którym "nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym ze względu na zaszczepienie lub niezaszczepienie się przeciwko Covid-19".

Kolejny z proponowanych w nim przepisów - jak czytamy - głosi, że "zakazuje się wprowadzania wymogu ujawniania informacji o zaszczepieniu (…) w celu udziału w wydarzeniach kulturalnych, sportowych, edukacyjnych itp., a także uzyskania możliwości wejścia do budynków użyteczności publicznej lub zakupu usług".

"Rz" zwraca uwagę, że sceptyczna wobec rządowej strategii walki z pandemią Konfederacja ma 11 posłów, a do złożenia projektu ustawy w Sejmie potrzeba 15. "Jak więc się udało? Konfederację wsparło podpisami aż 11 posłów PiS" - twierdzi gazeta i dodaje, że ich lista nie jest jawna. "Nie podajemy nazwisk, bo nie chcemy robić tym posłom problemu" – mówi "Rzeczpospolitej" Krzysztof Bosak z Konfederacji.

Podania podpisów - jak czytamy - odmawia też Centrum Informacyjne Sejmu. "Projekt znajduje się na etapie opiniowania przez ekspertów Kancelarii Sejmu. Po nadaniu mu numeru druku zostanie on, wraz z listą posłów, którzy wnieśli projekt, udostępniony na stronie internetowej Sejmu" – wyjaśnia CIS, cytowany w artykule.

"Rzeczpospolitej" udało się jednak ustalić dwa nazwiska - to Janusz Kowalski z Solidarnej Polski, do niedawna wiceminister aktywów państwowych, a także Anna Maria Siarkowska, która - jak dodaje dziennik - założyła w maju Parlamentarny Zespół ds. Sanitaryzmu, w którym zasiada siedmiu posłów. "Wszyscy należą do klubu PiS albo dopiero co go opuścili" - dodaje "Rz".

Gazeta zauważa ponadto, że "sanitaryzm, z którym walczą posłowie PiS, został wprowadzony przez ich własny rząd". "Zgodnie z obowiązującym prawem do limitów w hotelach, kinach i na koncertach nie wlicza się osób zaszczepionych" - przypomina "Rzeczpospolita".(PAP)

mkr/ pat/

Źródło:PAP
Tematy
​Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

​Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

Advertisement

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Komentarze (3)

dodaj komentarz
qart
Dobrze, że przynajmniej część zachowała rozsądek Wywalić nieudaczników odpowiadających za szopkę z covidem Niedzielskiego i Morawieckiego. Oraz całą tzw. radę medyczną!
samsza
Duet, doktor ekonomii i inżynier elektryk, nie powiedzieli ostatniego słowa...

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki