Strajkujący zamknęli największą hydroelektrownię we Francji

Największa francuska hydroelektrownia znajdująca się w departamencie Isere w południowo-wschodniej części kraju została zamknięta przez pracowników protestujących przeciwko rządowym planom reformy emerytalnej - poinformował oddział związku zawodowego CGT.

(fot. BENOIT TESSIER / Reuters)

Strajk został zorganizowany z inicjatywy oddziału CGT - CGT Energie Isere. O zamknięciu elektrowni związek zawodowy poinformował we wtorek wieczorem. Obiekt nie działa od wtorku rano.

To nie pierwsze tego typu działanie CGT Energie. W poniedziałek dostawy prądu odcięto siedzibie związku zawodowego CFDT, który chce zakończenia strajku i kompromisu w sprawie reformy emerytalnej.

We wtorek około 35 tysięcy gospodarstw domowych na południowo-wschodnich obrzeżach aglomeracji Paryża zostało odciętych od dostaw energii elektrycznej w rezultacie akcji protestu związku zawodowego CGT. Francuscy pracownicy odcięli też tego dnia na 90 minut prąd na największym na świecie targu świeżej żywności Rungis pod Paryżem.

Związki zawodowe zapowiadają kolejne akcje w ramach strajku przeciwko reformie. Na piątek zapowiedziano demonstracje w kilku miastach Francji. (PAP)

ndz/ ap/

arch.

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
9 7 bangladesznadwisla

tak zdycha kraj gdzie się rozdaje przywileje robotnikom i nie ma kto już na to zarobić

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,4% I 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% I 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 282,8 zł I 2020
Produkcja przemysłowa rdr 1,1% I 2020

Znajdź profil