Strajki w Rzymie - chaos na ulicach

2016-11-15 15:32
publikacja
2016-11-15 15:32

Całkowity chaos panuje dziś na ulicach Rzymu. Przyczyną jest strajk pracowników zakładów komunikacji w Wiecznym Mieście.

/ fot. genious2000de / YAY Foto

Nieczynne są wszystkie trzy linie rzymskiego metra, stoją autobusy oraz kolejka podmiejska do Ostii nad morzem. Strajk ogłosiły niewielkie związki zawodowe, ale udział w nich bierze co najmniej siedemdziesiąt procent załogi. Powodem protestu jest brak zgody kierownictwa kontrolowanego przez miasto przedsiębiorstwa na poddanie pod głosowanie w referendum umowy zbiorowej, którą zawarły z nim przed rokiem trzy największe centrale związkowe.

Przedsiębiorstwo ma permanentny deficyt. W trzecim kwartale tego roku jego straty wyniosły 38 milionów euro, a we wrześniu do jego kas nie wpłynęły 23 miliony z powodu redukcji kursów na niektórych liniach.

O braku jakiejkolwiek koordynacji w rzymskim ratuszu świadczył fakt, że jednocześnie ze strajkiem komunikacji, przedsiębiorstwo czuwające nad miejską zielenią przystąpiło do porządkowania klombów przy głównych arteriach, zamykając w tym celu długie odcinki zakorkowanych już od rana ulic.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Marek Lehnert/Rzym/mg/magos

Źródło:IAR
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 200 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 200 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (3)

dodaj komentarz
~ruskitrol
a renzi poucza w sprawie imigrantow..
~trzypotrzy
No, ale takiego burdelu jak w Polsce na pewno nie ma.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki