REKLAMA

Stanisław Kluza będzie pełnił obowiązki prezesa BOŚ Banku

2016-03-18 11:03
publikacja
2016-03-18 11:03

Rada Nadzorcza Banku Ochrony Środowiska powołała z dniem 23 marca 2016 r. dr Stanisława Kluzę na stanowisko wiceprezesa zarządu BOŚ - poinformował w piątek bank. Dodał, że Kluza będzie pełnił jednocześnie obowiązki prezesa zarządu banku.

Stanisław Kluza będzie pełnił obowiązki prezesa BOŚ Banku / fot. Krystian Maj / FORUM

"RN BOŚ postanowiła także wystąpić do Komisji Nadzoru Finansowego z wnioskiem o wyrażenie zgody na powołanie Stanisława Kluzy na stanowisko prezesa zarządu banku" - poinformował BOŚ.

Jak dodał, dotychczasowy p.o. prezes, Sławomir Zawadzki, pozostaje w zarządzie BOŚ na wcześniej sprawowanym stanowisku wiceprezesa.

Od 23 marca br. w skład zarządu wejdzie ponadto Anna Milewska, dotychczasowy członek Rady Nadzorczej banku. Zrezygnowała ona z zasiadania w RN BOŚ 17 marca br.

Zgodnie z uchwałą Rady, z dniem 23 marca członek RN Oskar Kowalewski zakończy czasowe pełnienie obowiązków wiceprezesa zarządu BOŚ.

Od 23 marca Zarząd Banku Ochrony Środowiska będą tworzyć: Stanisław Kluza, wiceprezes zarządu i p.o. prezes zarządu, Stanisław Kolasiński, wiceprezes zarządu, pierwszy zastępca prezesa zarządu i wiceprezesi zarządu: Anna Milewska, Paweł Pitera oraz Sławomir Zawadzki.

Bank BOŚ specjalizuje się w finansowaniu ekologii. 56,62 proc. akcji w banku ma Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW), a 5,26 proc. Nationale-Nederlanden Otwarty Fundusz Emerytalny oraz Nationale-Nederlanden Dobrowolny Fundusz Emerytalny; 38,12 proc. akcji należy do pozostałych akcjonariuszy. (PAP)

jzi/ pz/

Źródło:PAP
Tematy
Kredyt balonowy jak abonament na samochód

Kredyt balonowy jak abonament na samochód

Komentarze (10)

dodaj komentarz
~oburzony
ciągną się za nim podejrzane sprawy z IDM, ale jak widać PiSowi nie przeszkadza dawać polityczne stołki!!! Tragedia albo żenada - nie wiem co bardziej
~kwa
PiS ma krótką ławkę zawodników, więc robi 'dobrą zmianę' używając ludzi z podejrzaną przeszłością. Media powinny przypomnieć powiązania z IDM.
~Helena
Powodzenia Stasiek ! I walcz niezmiennie przeciwko hołotom z banków zagranicznych które w najbliższym czasie pogonione zostaną. Pazery jedne co oszukiwać się zachciało w Polsce [frankowicze, polisolokaty itp]. Ale dziady dziadami zostaną - warto byłoby do więzień "prezesuff" poukładać. Tam ich miejsce.
PS.
Powodzenia Stasiek ! I walcz niezmiennie przeciwko hołotom z banków zagranicznych które w najbliższym czasie pogonione zostaną. Pazery jedne co oszukiwać się zachciało w Polsce [frankowicze, polisolokaty itp]. Ale dziady dziadami zostaną - warto byłoby do więzień "prezesuff" poukładać. Tam ich miejsce.
PS. Oj nie było walczyć na polskiej ziemi.
~kontrowersja
kontrowersyjna postać - proponuję poczytać artykuły na temat związków pana doktora z Internetowym Domem Maklerski, szczególnie w czasach gdy był on prezesem Komisji Nadzoru Finansowego i różnych kontrowersji, które wówczas opisywano ...
~aga
np. tutaj: http://ngi24.pl/article/117/prywatne-interesy-stanislawa-kluzy-szefa-knf
~pp
trzymam kciuki - właściwy człowiek na właściwym miejscu !
~KaczyńskiToLewak
Stanisław Kluza - podsekretarz stanu w Ministerstwie Finansów w rządzie Kazimierza Marcinkiewicza, od lipca do września 2006 minister finansów w rządzie Jarosława Kaczyńskiego, Po wyborach w 2005 reprezentował Prawo i Sprawiedliwość - upartyjnienie państwa.
Wszędzie jedna partia - tak działał PZPR. Komuna wraca.
~razor
hmm... ale BOS Bank nalzey jak by nie patrzec do SP wiec takie rzeczy nie powinny dziwic
~33wwsccc
a z BGŻ go wywalili, poznali się na tym panu

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki