Stan oznakowania dróg pod lupą policji i zarządców

Do końca marca policja drogowa sprawdzi oznakowanie najważniejszych dróg w Polsce. Jak powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej Marek Konkolewski z Komendy Głównej Policji, w ramach Narodowego Programu Bezpieczeństwa Ruchu policja wspólnie z zarządcami dróg dokona lustracji stanu oznakowania pionowego i poziomego na drogach wojewódzkich, krajowych i powiatowych.

Kontrole są potrzebne, bo - jak mówi Marek Konkolewski - czasami nasze drogi są "przeoznakowane". Znajdują się na nich znaki ograniczające prędkość do 30, 40 km/godz pozostawione po przeprowadzonych pracach adaptacyjnych, modernizacyjnych i naprawczych. Wiele znaków jest po prostu zniszczonych. Niektóre są zasłonięte przez drzewa i krzewy. Przejścia dla pieszych są nieczytelne.

Marek Konkolewski powiedział IAR, że większość (80 procent) usterek, które ujawnili policjanci ruchu drogowego w ubiegłym roku, zostało naprawionych przez zarządców dróg.Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Danuta Zaczek/dabr
Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~pegasuss

kochana policjo , jeszcze bym dorzucił ściganie zarządców dróg za stan nawierzchni , nie powinno być tak ,że kierowca patrzy tuż przed samochodem , bo się boi wjechać w wyrwę w asfalcie i przez to traci kontakt z otoczeniem , przez co dochodzi do kolizji lub co gorsza wypadków.

!
Polecane
Najnowsze
Popularne
MARKA 0,00% 0,50
2019-11-15 11:00:00

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% IX 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 084,56 zł IX 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil