REKLAMA

OCHRONA KLIMATUStan Nowy Jork jako pierwszy w USA wprowadza restrykcje w kopaniu kryptowalut

2022-11-23 22:00
publikacja
2022-11-23 22:00

Gubernator Kathy Hochul podpisała ustawę tymczasowo ograniczającą kopanie kryptowalut w stanie Nowy Jork z powodu obaw o skażenie środowiska. Operacje te pochłaniają ogromne ilości energii elektrycznej.

Stan Nowy Jork jako pierwszy w USA wprowadza restrykcje w kopaniu kryptowalut
Stan Nowy Jork jako pierwszy w USA wprowadza restrykcje w kopaniu kryptowalut
fot. Tschub / / Shutterstock

Przepisy biorą pod uwagę wpływ technologii na klimat. Wprowadzają dwuletnie moratorium na wydawanie pozwoleń środowiskowych wykorzystującym paliwa kopalne elektrowniom, z których prąd wykorzystywany jest do kopania kryptowalut.

"Jest to kluczowy i pierwszy tego rodzaju w kraju krok dla dobra Nowego Jorku, podczas gdy pracujemy nad rozwiązaniem globalnego kryzysu klimatycznego" - argumentowała we wtorek Hochul.

Kopanie kryptowalut to proces polegający na przeprowadzaniu lub implementowaniu złożonych obliczeń matematycznych w celu weryfikowania transakcji. Technologia ta, stosowana w obsłudze bitcoina i innych kryptowalutach, wymaga dużych ilości energii.

Według autorów ustawy kopanie kryptowalut utrudnia osiągnięcie przez stan Nowy Jork sformułowanych celów w zakresie ochrony środowiska.

Nowy Jork jest pierwszym stanem w Ameryce, który wprowadził takie restrykcje. Uchwaliła je w czerwcu legislatura stanowa i przekazała we wtorek Hochul, która natychmiast podpisała dokument.

Stowarzyszenie handlowe kryptowalut (DCC) wyraziło rozczarowanie decyzją Hochul.

"Do tej pory żadna inna branża w stanie nie została w taki sposób zepchnięta na boczny tor za zużycie energii" - przekazało DCC na Twitterze.

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski

Tematy
Tanie konto dla firmy z lokatą. Najlepsze oferty dla przedsiębiorców

Tanie konto dla firmy z lokatą. Najlepsze oferty dla przedsiębiorców

Komentarze (5)

dodaj komentarz
zoomek
ja Wam prosto wytłumaczę w czym problem - w zużyciu prądu, krypto powinno się osobiście kopać łopatami
jko55
ja bym to zrobił inaczej
pozwoliłbyc kopac ale cena pradu dla kopaczy w górę 500%
bo skoro krypto daje tyle zarobic to chyba ich stać na 500%
wizytator
Ja już to dawno pisałem. Nie chce mi się teraz googlać ile prądu żre jedna transakcja krypto, każdy może poszukać. Teraz w dobie oszczędności energii te wszystkie srerum eterum żrą sobie prąd i jakoś nikt się ich nie czepia. A kto normalny płaci na co dzień w krypto?
Komu to potrzebne? A dlaczego?
hfast
Widzę, że pod piramidą instalowane są kolejne ładunki :)
daniel21usa
Kryptowaluty to giga pralnia tam caly swiat przestepczy pierze gotowke a zwyklym ludziom wmawia sie by wpalcali swoje oszczednosci

Powiązane: Kryptowaluty

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki