Sroka: Wysokie koszty uderzą w małych deweloperów

Na rynku deweloperskim nie ma oznak przegrzania, a czołowe spółki, bogate o doświadczenia z poprzednich kryzysów nauczyły się trzymać koszty pod kontrolą – taki obraz rynku deweloperskiego kreśli Iwona Sroka, członek zarządu Murapolu.

Jej zdaniem problemy z rosnącymi kosztami materiałów budowlanych czy robocizny mogą mieć mniejsze podmioty.

- Duzi deweloperzy sobie poradzą. Natomiast ci, którzy nie potrafią w trakcie procesu deweloperskiego pilnować kosztów i liczyć marż, mogą mieć kłopotów. Na pewno nie dotyczy to tak bardzo dużych deweloperów – mówi Iwona Sroka w studiu Bankier.pl na konferencji Wall Street 23 w Karpaczu.

PS

Źródło:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 lisior

Ten wywiad to robienie ludziom wody z mózgu.....Przy takich cenach zakup lokalu pod wynajmem to głupota. Wynajem krótkoterminowy w okresie wakacyjnym może i jest opłacalny, ale pytanie co zrobić z mieszkaniem przez pozostała część roku............? :). Zapewne będzie stało puste przez spory okres. Aj eśli zakupi się lokal na kredyt to co wówczas......?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 2 dkjachu

Proste obniży się koszty i tak kaloryfer bez głowicy, sufit nie tynkowany, brak płytek na balkonie i powoli się bedzie dokladac

! Odpowiedz
10 21 onurb

Co za bzdury! Zatory płatnicze największe od kilkunastu lat! Za chwilę ten balon pęknie i będzie duuuży problem.

! Odpowiedz
13 9 jasiek2017

Zawsze dobrze posluchac znawcy tematu. Argumenty sa bardzo przekonujace.

! Odpowiedz
4 17 bt5

Niemniej Jasiek za kwiecień indeks cen nieruchomości wg morizon.pl zanotował wartość spadkową na poziomie minus 3.6%.

! Odpowiedz
11 10 jasiek2017

Wystarczy, ze zostanie wprowadzone do sprzedazy jakies tanie osiedle no i mamy kryzys bo srednia cena dla danego miasta spada. Ceny mieszkan powinno sie rozpatrywac w ujeciu min 1 roku.

! Odpowiedz
0 1 kmierz odpowiada jasiek2017

Jakoś nigdy nie pisałeś, że wystarczy że zaczną sprzedawać jakiś jeden drogi blok i średnie ceny ofertowe...

! Odpowiedz
19 12 jasiek2017

Na rynku deweloperskim nie ma oznak przegrzania, a czołowe spółki, bogate o doświadczenia z poprzednich kryzysów nauczyły się trzymać koszty pod kontrolą.

Pani Iwono, prosze przeczytac komentarze analitykow pod kazdym tematem o nieruchomosciach. Balon, dno, kryzys, besse mamy wg tych uczonych od kilku lat. Kazdy z nich posiada szklana kulę i codziennie wrozy. Jak widac skutecznie.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 56 bt5

No bo np. w Murapolu podwykonawcy czekają 5-6 m- cy na kasę. Mały deweloper nie ma możliwości złowić nawiedzonych na taki układ.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne