REKLAMA

Sroka: Wysokie koszty uderzą w małych deweloperów

2019-06-02 09:00
publikacja
2019-06-02 09:00
Bankier.pl

Na rynku deweloperskim nie ma oznak przegrzania, a czołowe spółki, bogate o doświadczenia z poprzednich kryzysów nauczyły się trzymać koszty pod kontrolą – taki obraz rynku deweloperskiego kreśli Iwona Sroka, członek zarządu Murapolu.

Jej zdaniem problemy z rosnącymi kosztami materiałów budowlanych czy robocizny mogą mieć mniejsze podmioty.

- Duzi deweloperzy sobie poradzą. Natomiast ci, którzy nie potrafią w trakcie procesu deweloperskiego pilnować kosztów i liczyć marż, mogą mieć kłopotów. Na pewno nie dotyczy to tak bardzo dużych deweloperów – mówi Iwona Sroka w studiu Bankier.pl na konferencji Wall Street 23 w Karpaczu.

PS

Źródło:
Tematy
Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Komentarze (9)

dodaj komentarz
lisior
Ten wywiad to robienie ludziom wody z mózgu.....Przy takich cenach zakup lokalu pod wynajmem to głupota. Wynajem krótkoterminowy w okresie wakacyjnym może i jest opłacalny, ale pytanie co zrobić z mieszkaniem przez pozostała część roku............? :). Zapewne będzie stało puste przez spory okres. Aj eśli zakupi się Ten wywiad to robienie ludziom wody z mózgu.....Przy takich cenach zakup lokalu pod wynajmem to głupota. Wynajem krótkoterminowy w okresie wakacyjnym może i jest opłacalny, ale pytanie co zrobić z mieszkaniem przez pozostała część roku............? :). Zapewne będzie stało puste przez spory okres. Aj eśli zakupi się lokal na kredyt to co wówczas......?
dkjachu
Proste obniży się koszty i tak kaloryfer bez głowicy, sufit nie tynkowany, brak płytek na balkonie i powoli się bedzie dokladac
onurb
Co za bzdury! Zatory płatnicze największe od kilkunastu lat! Za chwilę ten balon pęknie i będzie duuuży problem.
jasiek2017
Zawsze dobrze posluchac znawcy tematu. Argumenty sa bardzo przekonujace.
bt5
Niemniej Jasiek za kwiecień indeks cen nieruchomości wg morizon.pl zanotował wartość spadkową na poziomie minus 3.6%.
jasiek2017
Wystarczy, ze zostanie wprowadzone do sprzedazy jakies tanie osiedle no i mamy kryzys bo srednia cena dla danego miasta spada. Ceny mieszkan powinno sie rozpatrywac w ujeciu min 1 roku.
kmierz odpowiada jasiek2017
Jakoś nigdy nie pisałeś, że wystarczy że zaczną sprzedawać jakiś jeden drogi blok i średnie ceny ofertowe...
jasiek2017
Na rynku deweloperskim nie ma oznak przegrzania, a czołowe spółki, bogate o doświadczenia z poprzednich kryzysów nauczyły się trzymać koszty pod kontrolą.

Pani Iwono, prosze przeczytac komentarze analitykow pod kazdym tematem o nieruchomosciach. Balon, dno, kryzys, besse mamy wg tych uczonych od kilku lat. Kazdy z
Na rynku deweloperskim nie ma oznak przegrzania, a czołowe spółki, bogate o doświadczenia z poprzednich kryzysów nauczyły się trzymać koszty pod kontrolą.

Pani Iwono, prosze przeczytac komentarze analitykow pod kazdym tematem o nieruchomosciach. Balon, dno, kryzys, besse mamy wg tych uczonych od kilku lat. Kazdy z nich posiada szklana kulę i codziennie wrozy. Jak widac skutecznie.
bt5
No bo np. w Murapolu podwykonawcy czekają 5-6 m- cy na kasę. Mały deweloper nie ma możliwości złowić nawiedzonych na taki układ.

Powiązane: Konferencja WallStreet

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki