REKLAMA
PIT 2023

Spotify znowu zwalnia. Pracę straci nawet 1500 osób

2023-12-04 09:56
publikacja
2023-12-04 09:56

Spotify poinformowało, że dokona cięć w zatrudnieniach. Dojdzie do solidnej redukcji personelu, ponieważ może objąć 17 proc. załogi, co oznacza zwolnienie nawet 1500 osób - podaje Bloomberg.

Spotify znowu zwalnia. Pracę straci nawet 1500 osób
Spotify znowu zwalnia. Pracę straci nawet 1500 osób
fot. Funstock / / Shutterstock

Dyrektor generalny Spotify Daniel Ek powiedział, że firma nadal wydaje zbyt dużo. Od dawna traci pieniądze z powodu umów licencyjnych z właścicielami praw do utworów. Spotify w ostatnim czasie wydało miliardy dolarów na rozwój podcastów, aby zdywersyfikować model biznesowy.

“Wciąż mamy zbyt wiele ludzi zaangażowanych we wspieranie pracy, a nawet wykonywanie obowiązków wokół pracy, zamiast przyczyniać się do robienia rzeczy, które mają realny wpływ. Więcej osób musi skupić się na dostarczaniu usług naszym kluczowym interesariuszonm - twórcom oraz konsumentom - powiedział Daniel Ek, cytowany przez Bloomberga.

Już wcześniej Spotify zredukowało 6 proc. swojej załogi w styczniu i kolejne 2 proc. w czerwcu. Te grudniowe cięcia zostaną omówione w środę na spotkaniu z pracownikami. Uszczuplona struktura ma pomóc lepiej zainwestować środki w rozwój firmy.

Wzrost gospodarczy dramatycznie spowolnił, a kapitał stał się droższy. Spotify nie jest wyjątkiem od tych realiów” - dodał dyrektor generalny szwedzkiego koncernu. 

PB

Źródło:
Tematy
Kredyt hipoteczny własny kąt 0% prowizji (RRSO: 9,83%)

Kredyt hipoteczny własny kąt 0% prowizji (RRSO: 9,83%)

Komentarze (6)

dodaj komentarz
usuniete_przez_moderatora
Normalka przed kryzysem. Ale ulica zapakowana po uszy w akcje. Komedia. Tylko, że z tego będą tragedie ludzkie i to już śmieszne nie jest.
zoomek
Mając SI w takiej branży to dosłownie kilka osób wystarczy do działania firmy.
tytus22
Obyś nie miał racji bo nadejdzie bida w zatrudnieniu
inwestor.pl
Przeinwestowali w umowy reklamowe. Samej Barcelonie płacą ponad 90 milionów euro rocznie, a Joe Rogan dostanie od nich 200 milionów dolarów.
szprotkafinansjery
Po tym jak niedawno wreszcie zaczęli zarabiać?

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki