REKLAMA

Spółka zależna Nextbike złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości

2019-11-22 19:58
publikacja
2019-11-22 19:58

NB Tricity, spółka zależna Nextbike, złożyła 22 listopada wniosek o ogłoszenie upadłości - podał Nextbike w komunikacie.

/ Nextbike

Pod koniec października NB Tricity podjęła decyzję o przygotowaniu wniosku o ogłoszenie upadłości po odstąpieniu przez Stowarzyszenie Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot od umowy dot. Systemu Roweru Metropolitalnego OMG-G-S i nałożenie przez stowarzyszenie na spółkę ponad 22 mln zł kar umownych.

Wskutek tych działań NB Tricity stała się niewypłacalna, gdyż utraciła zdolność do wykonywania swoich zobowiązań pieniężnych. Decyzja o konieczności złożenia wniosku o upadłość wynikała także z braku możliwości zawarcia układu z wierzycielami spółki zależnej w ramach postępowania restrukturyzacyjnego.

Na podstawie zawartej w czerwcu 2018 roku umowy NB Tricity miał uruchomić oraz zarządzać Systemem Roweru Metropolitalnego OMG-G-S+ składającego się z 4.080 rowerów czwartej generacji z napędem elektrycznym i 660 stacji rowerowych. Wartość umowy wynosiła 40,3 mln zł brutto.

Nextbike informował wcześniej o opóźnieniach w wykonaniu drugiego etapu tego systemu oraz wyższych kosztach jego uruchomienia.

NextBike - ofiara własnego sukcesu

Notowania NextBike'a zostały znokautowane przez trójmiejskie problemy tej firmy. Biznes rowerów miejskich nie kręcił się jednak jak trzeba już od dłuższego czasu. W pewnym sensie NextBike stał się ofiarą własnego sukcesu.

epo/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (3)

dodaj komentarz
xxpp
Rowery miejskie okazały się niezwykle kosztowną pomyłką.
znawca_bary_rotacyjny
Ciekawe, że w innych miastach i państwach wszystko się kręci...
tergal
Niemcy nie radzą sobie sobie w Gdańsku już od 1945 roku :)

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki