REKLAMA

Spółka z NewConnect myśli nad "eMszą"

2020-03-30 16:00
publikacja
2020-03-30 16:00

Notowane na rynku CWA poinformowało o rozpoczęciu rozmów dotyczących wdrożenia i uruchomienia platformy "eMsza" do masowych transmisji mszy wraz z dodatkowymi modułami funkcjonalnymi.

fot. tomeqs / / Shutterstock

Poznańska firma negocjacje z podmiotem komercyjnym z sektora IT rozpoczęła 30 marca i postanowiła o tym poinformować inwestorów w raporcie bieżącym. - Celem negocjacji prowadzonych przez Strony jest określenie możliwości oraz zasad, warunków i parametrów finansowych ewentualnej współpracy polegającej na uruchomieniu przez Emitenta dla Zamawiającego dedykowanego systemu umożliwiającego obsługę masowych transmisji audiowizualnych: platformy "eMsza" do masowych transmisji mszy wraz z dodatkowymi modułami funkcjonalnymi: eOfiara, eNabożeństwo, eWspólnota - czytamy w komunikacie. 

Intencją stron jest zawarcie umowy o współpracy, która umożliwi produkcyjne uruchomienie rozwiązania oraz przeprowadzenie wspólnej akcji informacyjno-szkoleniowej związanej z uruchomioną platformą. Warto podkreślić, że to dopiero "rozmowy", do decyzji o wdrożeniu rzeczywistego produktu wciąż zatem daleko. Dodatkowo w komunikacie brak szczegółów nie tylko na temat potencjalnego wyglądu platformy, ale także i pomysłu na jej monetyzację.

"PIN i zielony" już trafił do kościołów

Choć w raporcie nie ma ani słowa o pandemii koronawirusa, warto wspomnieć, że w obecnych warunkach także instytucje kościelne zostały objęte obostrzeniami dotyczącymi zgromadzeń. Nabożeństwa albo są odwoływane, albo przenoszą się w sferę multimedialną m.in. do radia, telewizji, ale i internetu. 

Warto dodać, że kościoły już wcześniej próbowały otwierać się na nowe technologie. Przykładowo w styczniu na Bankier.pl informowaliśmy, że w coraz większej liczbie parafii. pojawiają się terminale płatnicze umożliwiające wnoszenie ofiary w formie bezgotówkowej. W niektórych kościołach zainstalowano też pierwsze ofiaromaty.

fot. / / Bankier.pl

Samo CWA jest niewielką spółką notowaną na rynku NewConnect, czyli tzw. "małej giełdzie". Spółka oferuje szkolenia dla menedżerów i pracowników administracji publicznej, zarządzanie projektami szkoleniowymi, dostarczanie i wdrażanie rozwiązań informatycznych oraz świadczenie usług doradczych w obszarze e-administracji. Jej przychody za zeszły rok sięgnęły 2,4 mln zł, a zysk netto 0,5 mln zł. Kurs od giełdowego debiutu w 2017 roku pozostaje w odwrocie i po mocnych spadkach jedna akcja CWA jest obecnie wyceniana na ledwie 49 groszy. Sam komunikat o "eMszy" (mimo braku konkretów) wywołał jednak mocny ruch w górę.

AT

Źródło:
Tematy
10% zwrotu za paliwo! Sprawdź iKonto Biznes z kartą z Plusem!

10% zwrotu za paliwo! Sprawdź iKonto Biznes z kartą z Plusem!

Komentarze (6)

dodaj komentarz
supernova
kolejny wydumany startup.
wtomek
Nie dowierzam tym komunikatom. Zastanawiam się czasem- czym się zajmuje portal Bankier.pl? Kompromitacja.
doji
Szkoda, że Kościół Katolicki nie jest notowany na giełdzie. Chętnie kupił bym takie akcje
marxs
no chyba nie jest to dobry pomysł bo np.zamiast dywidendy z takiej firmy dostaniesz opłatek i Bóg zapłać
siema123
Ja bym poszedł dalej Etaca bo msza to już na youtube jest
jkl777
eKretynow w Polnej Wolsce sporo...

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki