REKLAMA

Spółka z NewConnect inwestuje w złoto

2016-09-14 12:14
publikacja
2016-09-14 12:14
Spółka z NewConnect inwestuje w złoto
Spółka z NewConnect inwestuje w złoto
/ ingimage

Novina S.A. – szerzej nieznana spółka notowana na rynku NewConnect – wyróżniła się wtorkowym komunikatem ESPI, w którym informuje o zakupie złota inwestycyjnego.

„Zarząd Novina S.A. informuje, iż do dnia 13.09.2016 roku Spółka kupiła łącznie 84,7 uncji złota w postaci złotych monet bulionowych "Orzeł bielik" próby 999,9 emitowanych przez Narodowy Bank Polski, o wartości 503 665,29 zł według cen NBP na dzień 12.09.2016 roku. Novina S.A. zamierza kontynuować inwestycję wolnych środków w zakup złotych monet bulionowych "Orzeł bielik" – tak brzmi komunikat spółki opublikowany we wtorek, 13 września.

Pół miliona złotych stanowi ponad 9% aktywów spółki raportowanych w sprawozdaniu finansowym za drugi kwartał. Ponadto dwa dni temu zarząd podjął decyzję w sprawie szczegółowych warunków skupu ponad 1,35 mln akcji własnych stanowiących niemal 20% kapitału zakładowego.

Maksymalna cena za jedną akcję nie może przekroczyć trzech złotych, czyli niemal 5-krotności obecnego kursu wynoszącego 63 grosze. Program skupu akcji własnych ma kosztować nie więcej niż 973 936,80 zł.

Wiosną Novina zapowiedziała wypłatę dywidendy w wysokości 40 groszy na akcję, co przy kursie 78 groszy dawało rzadko spotykaną stopę dywidendy rzędu 51,28%. Jednakże na czerwcowym WZA zamiast dywidendy akcjonariusze przegłosowali skup akcji własnych (przeznaczając zysk za 2015 rok w całości na kapitał zapasowy)… oraz emisję nowych akcji w celu podwyższenia kapitału zakładowego. Przeniesiono także siedzibę spółki z Łomży do Warszawy.

KK

Źródło:
Tematy
Załóż konto osobiste – bez zbędnych opłat i zgarnij do 250 zł za jego założenie

Załóż konto osobiste – bez zbędnych opłat i zgarnij do 250 zł za jego założenie

Komentarze (25)

dodaj komentarz
~Grzegorz
Chyba większość osób tutaj nie umie czytać. Firma kupiła złoto "o wartości X wg kursu NBP z dnia" – nigdzie nie jest napisane ile zapłacili za te monety. Druga sprawa to przy większych ilościach nie każdy sprzedawca złota was obsłuży zapewniając odpowiedni standard.
~Jizik
Soros ogłosił że skupuje złoto. Chyba będą spadki. żeby się nie okazało że kupili na lokalnej górce
~Ferdek
to są polskie jaja .


Australijski Kangur
1 Uncja Złota od 5 391,84 zł

~brawoPanowie
Wow, ale inwestycja... wygooglałem pierwszego sprzedawcę złota: https://mennicawroclawska.pl/zlote-sztabki/100-x-sztabka-zlota-1oz/

530 995 za 100 uncji (trochę ponad 10% taniej), bez żadnych negocjacji nawet...
~Blee
Firmy-krzaki na newconnect to jedna z przyczyn upadku naszej giełdy.
~Tomasz
Sprawdź najpierw o jakiejś spółce mówisz.
~fixinc
Kupili 84 uncje złota trafili na pierwsze strony gazet. Napiszcie coś o wielkości naszego rynku w tym kontekście.
~inwestor
mają nadwyżkę finansową i kupują ,................to po co nowa emisja????, ...........uśpić nie doświadczonych i nowych inwestorów po to by ich oskubać w dogodnym dla właściciela momencie.RADA- unikać bo to wydmuszka???

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki