REKLAMA

Inno-Gene ma umowę na dystrybucję testów na koronawirusa

2020-10-29 07:47
publikacja
2020-10-29 07:47
Inno-Gene ma umowę na dystrybucję testów na koronawirusa
Inno-Gene ma umowę na dystrybucję testów na koronawirusa
fot. Robert Gardziński / / FORUM

Zarząd Inno-Gene SA poinformował, że jego spółka zależna zawarła umowę dystrybucji testów na koronawirusa.

- Zarząd Inno-Gene S.A. informuje, że w dniu 29 października 2020 roku otrzymał informację od spółki zależnej tj. Centrum Badań DNA sp. z o.o. o zawarciu umowy dystrybucji produktu SARS-CoV-2 RT-LAMP FAST DETECTION KIT z firmą LeanTrix sp. z o.o. sp.k. – czytamy w komunikacie spółki.

Umowa została zawarta na czas określony i dotyczy dystrybucji do 200 tys. sztuk testu SARS-CoV-2 RT-LAMP FAST DETECTION KIT na terenie kraju i za granicą. Dystrybutor poinformował, że jest po wstępnych ustaleniach z kilkunastoma zakładami produkcyjnymi, których właściciele są zainteresowani realizacją regularnego testowania pracowników, genetycznymi testami RT-LAMP.

- Firma LeanTrix sp. z o.o. sp.k., istnieje na polskim rynku od 2016 roku. Specjalizuje się we wsparciu firm produkcyjnych i usługowych w zakresie poprawy organizacji pracy oraz wdrażaniu pracowników na stanowiskach pracy. Firma świadczyła dotąd usługi dla kilkuset podmiotów krajowych i zagranicznych związanych z branżą produkcyjną i usługową. Firma LeanTrix sp. z o.o. sp.k. zlokalizowana jest w Polsce, ale posiada również oddział partnerski w Brazylii – dodano.

Jak poinformowałą Inno-Gene, umowa została ogłoszona w komunikacie, „z uwagi na wartość maksymalną zamówienia, przewyższającą kilkukrotnie kapitał zakładowy grupy”.

Inno-Gene to jedna z najpopularniejszych spółek wśród użytkowników Bankier.pl – w rankingu popularności zajmuje 7 miejsce. Kurs akcji spółki wystrzelił pod koniec września, po tym jak spółka poinformowała o podpisaniu przez Centrum Badań DNA umów dotyczących badań nad szczepioną i lekiem na koronawirusa oraz uruchomienia produkcji testu do diagnostyki SARS-CoV-2.

Notowana na NewConnect spółka wyceniana jest obecnie na 78,4 zł za akcje. Dla porównania, miesiąc temu jej walory kosztowały 30 zł, a na początku roku niewiele ponad 2 zł.

MZ

Źródło:
Tematy
​Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

​Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
samsza
"wartość maksymalna zamówienia, przewyższa kilkukrotnie kapitał zakładowy grupy”, ok.

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki