REKLAMA
PIT 2023

Specjalne kasy biletowe dla posłów. "Panie przeważnie się nudzą, a my za to płacimy"

2023-11-28 08:26
publikacja
2023-11-28 08:26

Sejmowa rzeczywistość zdaje się interesować coraz większą liczbę osób. Świadczyć może o tym między innymi rosnąca popularność oglądalności obrad. Dla ludzi niezwiązanych z polityką niektóre obszary z poselskiej rzeczywistością będą pewnie zaskakujące. Na pewne takie kwestie zwrócił uwagę jeden z debiutujących posłów - Sławomir Mentzen.

Specjalne kasy biletowe dla posłów. "Panie przeważnie się nudzą, a my za to płacimy"
Specjalne kasy biletowe dla posłów. "Panie przeważnie się nudzą, a my za to płacimy"
/ Sławomir Mentzen

Zgodnie z obowiązującym prawem “poseł ma prawo, na terenie kraju, do bezpłatnego przejazdu środkami publicznego transportu zbiorowego oraz przelotów w krajowym przewozie lotniczym, a także do bezpłatnych przejazdów środkami publicznej komunikacji miejskiej (art. 43 ust.1 ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora)”.

Kasy biletowe dla VIP?

Okazuje się, że hotel sejmowy wyciąga do posłów pomocną dłoń, ponieważ funkcjonują tam specjalne kasy biletowe, gdzie mogą kupić bilety. “Kolejna ciekawostka. Na parterze hotelu poselskiego znajdują się osobne kasy PKP oraz LOT-u. Przy tej kasie cały czas ktoś siedzi i sprzedaje, w zasadzie rozdaje, bo posłowie mogą za darmo jeździć pociągami i samolotami na obszarze kraju. Tam z ulicy nikt do kas nie wejdzie” - powiedział w swoim nagraniu Sławomir Mentzen.

“Pojawia się zasadne pytanie, czemu my za to płacimy. Ten sam bilet poseł może sobie kupić na dworcu. Taka też informacja dla posłów i posłanek, taki bilet można też kupić przez internet. Do tego nie trzeba mieć specjalnego okienka na terytorium hotelu sejmowego. Tam na ogół jest pusto, bo większość potrafi korzystać z internetu, więc te panie przeważnie się nudzą, a my za to płacimy” - konkluduje tę sprawę debiutujący poseł.

PB

Źródło:
Tematy
Najtańsze konta firmowe dla oszczędzających z premią

Najtańsze konta firmowe dla oszczędzających z premią

Komentarze (35)

dodaj komentarz
grzegorzkubik
Pan Sławek z Konfederacji uświadamia nas co tam się dzieje. W czasach Internetu kasy PKP w sejmie. Za dużo jest tych wydatków.
sajetan
No to geniusz rozwiązał najważniejszy problem gospodarczy Polski ! GENIUSZ dosłownie!
Skoro takie ma mniemanie że tam się tylko nudzą, to może zastąpi te panie i w ramach wolontariatu będzie organizować bilety posłom i senatorom? Przecież, jak twierdzi nie ma z tym roboty, to chyba może taki drobiazg zrobić pro publico bono?
No to geniusz rozwiązał najważniejszy problem gospodarczy Polski ! GENIUSZ dosłownie!
Skoro takie ma mniemanie że tam się tylko nudzą, to może zastąpi te panie i w ramach wolontariatu będzie organizować bilety posłom i senatorom? Przecież, jak twierdzi nie ma z tym roboty, to chyba może taki drobiazg zrobić pro publico bono? czy jak zwykle bredzi pod publiczkę?
pagodzik
I moze jeszcze kartofle kupi?
mohel
takich stanowisk w tym kraju są tysiące … jak powiedział pisarz Sofronow: mądremu to dwa słowa wystarczą a głupiemu to i poematu mało
sajetan odpowiada mohel
JAKĄ wiedzę na temat ich pracy i zakresu obowiązków ma taki Mentzen ? Ile czasu tam spędził żeby stwierdzić "przeważnie się nudzą" ?
Tak "na oko" ocenił?
Standardowo rzucił ochłap gawiedzi , żeby się rzuciła, frajerzy łapią się na takie zagrywki mentzena i Konfederacji
ajwajszalom
Posłowie znają się na polityce, nie wiadomo czy potrafią kupić bilet w smartfonie, a zwykły człowiek leży cały dzień do góry brzuchem, to ma czas na klikanie w smartfonie.
zoomek
to pikuś w stosunku do tego ile kosztuje nas płacenie za emisję CO2
https://youtu.be/EsSq3S6U8Qg?t=672
se zobaczta
shocke
Rachunek za rozkradzione i wyrzucone w błoto w ciągu ostatnich 8 lat pieniądze powinni dostać ludzie, którzy głosowali na PiS
and00
Zyski z dobrze zarządzanych i generujących gigantyczne zyski SSP też?

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki