REKLAMA

Soros: Rozstrzygną się losy świata

2020-01-24 09:00
publikacja
2020-01-24 09:00

- Biorąc pod uwagę kryzys klimatyczny i niepokoje na całym świecie, nie jest przesadą stwierdzenie, że 2020 r. i kilka kolejnych lat przesądzą nie tylko losy Xi i Trumpa, ale i świata - powiedział George Soros podczas Forum Ekonomicznego w Davos. Miliarder zapowiedział "najważniejszy projekt swojego życia", na który przeznaczy miliard dolarów.

fot. LISI NIESNER / / Forum

Soros zaznaczył, że żyjemy "w przełomowym momencie historii". - Przetrwanie otwartych społeczeństw jest zagrożone, a my stoimy w obliczu jeszcze większego kryzysu: zmiany klimatu. To zagraża przetrwaniu naszej cywilizacji. Te wyzywania zainspirowały mnie do ogłoszenia dziś najważniejszego projektu mojego życia - ogłosił.

Prezydent Trump został określony przez miliardera mianem "oszusta i największego narcyza, który chce, by świat kręcił się wokół niego". Z kolei Xi Jinping porzucił rozwijany przez lata "system kolektywnego przywództwa i został dyktatorem" - powiedział Soros. Jego zdaniem motywacje obu liderów są odmienne - Trump jest "gotów poświęcić narodowy interes dla osobistych interesów i zrobi wszystko, by uzyskać reelekcję", natomiast Xi "wykorzystuje słabość prezydenta USA i korzysta ze sztucznej inteligencji, by uzyskać całkowitą kontrolę nad społeczeństwem".

W osiągnięciu celu chińskiego przywódcy przeszkadza technologiczna zależność od USA w zakresie półprzewodników oraz trendy demograficzne - zmniejszająca się populacja w wieku produkcyjnym.

- Odkąd Xi scentralizował władzę w swoich rękach, chińska polityka gospodarcza straciła swoją elastyczność i pomysłowość - stwierdził Soros. Co gorsza dla Pekinu, administracja Trumpa zdołała stworzyć ponadpartyjne porozumienie ws. Chin, uznające Państwo Środka za "strategicznego rywala". - Jest tylko jeden człowiek, który może to porozumienie bezkarnie naruszyć: sam prezydent Trump. Niestety z punktu widzenia otwartego społeczeństwa jest do tego zdolny, jak pokazał, grając kartą Huawei z Xi Jinpingiem - dodał miliarder.

- Biorąc pod uwagę kryzys klimatyczny i niepokoje na całym świecie, nie jest przesadą stwierdzenie, że 2020 r. i kilka kolejnych lat przesądzą nie tylko losy Xi i Trumpa, ale i świata - stwierdził.

- Wierzę, że w długim terminie nasza największa nadzieja leży w dostępie do jakościowej edukacji, w szczególności tej, która wzmacnia autonomię jednostki poprzez kultywowanie krytycznego myślenia i podkreślanie wolności akademickiej - powiedział Soros.

Dlatego Soros przeznaczy miliard dolarów na budowę globalnej sieci uczelni (OSUN), która ma być ostoją wolności akademickiej w obliczu rozprzestrzeniającego się po świecie autorytaryzmu. - Największe potęgi - USA, Chiny i Rosja - pozostają w rękach niedoszłych lub faktycznych dyktatorów, a szeregi autorytarnych przywódców wciąż rosną - podkreślił miliarder.

- Uważam OSUN za najważniejszy i najtrwalszy projekt w moim życiu i chciałbym, aby został on wdrożony za mojego życia. Mam nadzieję, że ci, którzy podzielają tę wizję, przyłączą się do nas, czyniąc ją rzeczywistością - zakończył Soros.

MKa

Źródło:
Tematy
Zyskaj aż 360 zł premii z kontem Millennium 360°

Zyskaj aż 360 zł premii z kontem Millennium 360°

Komentarze (58)

dodaj komentarz
plutarch
Nudne już te komentarze atakujące Sorosa. Oczywiście "zwykli internauci" - Bankierze, mówiłem to już parę lat temu: w tym tempie Waszej reakcji (jej braku raczej) na tym forum za jakiś czas zostaną już sami "zwyczajni internauci". Pozdro dla kumatych, hehe... Mnie się już znudziło tutaj z koniem kopać.
adam314
Ciekawe czy Soros należy do masonerii czy nie
trollmaster
to masoneria należy do niego.
osgiliath
Mówimy "otwarte społeczeństwo" robimy totalniacką religię politycznej poprawności. So.ro.szowe Radio Erewań ?
cichy380
W 2018 Węgrzy przyjęli pakiet ustaw "STOP Soros" uznając tego pana za przyczynę Europejskiego problemu imigracyjnego. W Rosji działalność organizacji finansowanej przed Sorosa uznana jest za "niepożądaną". Ogólnie jest to bardzo tajemnicza postać o której można znaleźć sporo w sieci.. Sporo złego.. Teorie spiskowe W 2018 Węgrzy przyjęli pakiet ustaw "STOP Soros" uznając tego pana za przyczynę Europejskiego problemu imigracyjnego. W Rosji działalność organizacji finansowanej przed Sorosa uznana jest za "niepożądaną". Ogólnie jest to bardzo tajemnicza postać o której można znaleźć sporo w sieci.. Sporo złego.. Teorie spiskowe mówią, że to prawa ręka najbogatrzysz rodzin na świecie realizująca NWO.
and00
@tindala
Masz racje, tylko nie doceniasz typa, on juz dał 20mld $(po polsku nie angielsku, miliardów) na organizacje. A to bedzie n0we szkoly typu budapeszt, nasx RPO jest po takiej partujnej szkole
tindala
Zakładając że w cudowny sposób ta globalna sieć powstanie - to jej produktem będą jedynie masy agitatorów, progresywnych krzykaczy ,kneblujących i eksterminujących ostatnie resztki swobody wypowiedzi. Najlepsze europejskie i amerykańskie uniwersytety są zarażone plagą progresywnej poprawności. Z wykładów usuwa się całe partie Zakładając że w cudowny sposób ta globalna sieć powstanie - to jej produktem będą jedynie masy agitatorów, progresywnych krzykaczy ,kneblujących i eksterminujących ostatnie resztki swobody wypowiedzi. Najlepsze europejskie i amerykańskie uniwersytety są zarażone plagą progresywnej poprawności. Z wykładów usuwa się całe partie materiału ( bo patriarchalne, kolonialne, etc) i wyrzuca się wykładowców którzy nie chcą się poddać " lewackiej narracji" . W nazistowskich Niemczech fizyk Einstein był fuj, jako Żyd. W komunistycznej Rosji był fuj jako kapitalista ,a w dzisiejszej Ameryce za chwilę będzie fuj jako patriarchalny seksualny predator.
Wolność, równość, jednomyślność. !!!! Na końcu zostanie tylko ta ostatnia kontrolowana przez AI
nostsherlock
Niestety ta gadzina zapuściła swoje brudne obślizgłe macki w Polsce. Prężnie rozwijająca się fundacja Batorego (ta co finansowała KOD i pomniejsze ruchy propagandowe) dalej funkcjonuje i dalej próbuje zrobić ludziom wodę z mózgu
r4k
Brudne oślizłę macki, i robi ludziom wodę z mózgu.
Wypisz wymaluj PIS.
sel
Z tym autorytaryzmem ma 100% racji , ale z klimatem nawet nie 1%. Nie zawrócimy Wisły kijem. CO2 to gaz życia im jest go więcej tym więcej roślin i zwierząt może przeżyć na Ziemi to i ludzi i więcej opadów co stwarza możliwości zagospodarowania pustyń i milionów km2 nieużytków .. Gdy w Dewonie i Karbonie było 10 razy więcej CO2 w Z tym autorytaryzmem ma 100% racji , ale z klimatem nawet nie 1%. Nie zawrócimy Wisły kijem. CO2 to gaz życia im jest go więcej tym więcej roślin i zwierząt może przeżyć na Ziemi to i ludzi i więcej opadów co stwarza możliwości zagospodarowania pustyń i milionów km2 nieużytków .. Gdy w Dewonie i Karbonie było 10 razy więcej CO2 w atmosferze roślin i zwierząt też było 10 razy więcej opadów też więcej..., nie muszę chyba dodawać że przemysł i górnictwo wtedy w ogóle nie istniał. Nie buduje się miast na terenach zalewowych trzeba będzie stawiać nowe wyżej..i to wszystko, za to mamy połowę ziemi do zagospodarowania już niedługo . .

Powiązane: Ochrona klimatu

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki